SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

Athény

Je letní podvečer, jste na dovolené v Athénách a procházíte se po centru města. Cítíte typické středomořské vůně, vnímáte příjemný ruch a cinkání skleniček v kavárnách… Odbočíte z malé uličky a objeví se před Vámi velkolepé pozůstatky chrámu s historií tak dalekosáhlou, že Vás zaplaví respekt a úcta ke kultuře, která tyto stavby vybudovala.

Více

Eurovíkend Athény

I když se vydáte „jen“ na eurovíkend do Athén, budete moci zažít pohodu řeckých obyvatel a zároveň atmosféru jedné z největších kultur historie. Poznávací zájezd do Athén, který Vám rádi zorganizujeme, mnohé přiměje k myšlence, zda je opravdu nutné jezdit za poznáním a krásami světa na jiné kontinenty.

Věřte, že Řecko Vám může nabídnout skutečně mnoho!

Chcete-li se podívat do Athén již teď, prohlédněte si naši fotogalerii.

Letenky Athény

Levné letenky do Athén můžete najít nejvýhodněji se společností Aegean Airlines. S výběrem té nejlevnější letenky do Athén Vám samozřejmě rádi poradíme. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

Chcete-li se podívat do Athén již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Informace o Athénách

Athény počasí

Počasí v Athénách je přes letní měsíce velmi horké a teploty mohou přesahovat běžně i 35 °C. Ideální doba na návštěvu jsou tedy pozdní jarní a brzké podzimní měsíce. V zimě dovolenou v Athénách nedoporučujeme. Zimní měsíce bývají totiž deštivé a teploty už nejsou tak příznivé i přesto, že jsou Athény považovány za jedno z ideálních míst Evropy, co se podnebí týče.

Doba letu do Athén

Přímý let do Athén trvá 2 hodiny a 40 minut.

ATHÉNY HOTELY

Vybírejte z naší nabídky hotelů v Athénách a poznejte krásy Starověkého Řecka.

Úřední jazyk a měna

Úřední jazyk je řečtina a oficiální měna je euro.

Jídlo a pití

Řecké jídlo je velmi populární podobně jako ostatní středomořské kuchyně.

Pravděpodobně první, co se Vám vybaví je řecký salát, který má v Řecku poněkud „naturalističtější“ podobu. Obrovské rajče rozkrojené na čtvrtiny, zelenina také nakrájená na ohromné kusy, šťavnaté olivy a celý blok fety – to je řecký salát, po kterém skutečně hlad mít nebudete.

Jistě znáte i tzatziki – tedy okurkový salát s hustým jogurtem a česnekem.

Určitě si zamilujete musaku – typický řecký pokrm z brambor, mletého masa, lilku a dalších dobrot, které jsou všechny zapečené v troubě a ochucené tradičním středomořským kořením.

Chcete-li se podívat do Athén již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Athény památky

Památek, které můžete vidět při dovolené v Athénách, hlavním městě Řecka, je nepřeberné množství. Seznamte se s některými z nich:

AkropolIS

Akropolis nemůžete přehlédnout, neboť se jedná o hlavní dominantu Athén. Její počátky sahají do doby Periklovy, kdy vznikaly ty nejúžasnější řecké stavby. Akropole je strategicky umístěna a byla tak v průběhu historie pevností, která reprezentovala nejen celé Athény, ale i opěrný bod moci.

Dionýsovo divadlo

Dionýsovo divadlo je první známé divadlo v historii. Už v 6. století před naším letopočtem se zde oslavovala božstva, především však Dionýsos - bůh plodnosti, veselí a vína. Zde vzniklo divadlo jako takové.

Panthenón

Další památka, která měla především šokovat svou velkolepostí. Demonstrace bohatství a okázalosti je na této úžasné stavbě přímo ukázková. Panthenón je zapsán na seznamu UNESCO a několik desítek let již prochází rekonstrukcí.

Chrám Dia Olympského

Největší řecký chrám byl postaven v 6. století př. n. l. a dokončení se dočkal až asi po 650 letech. Jeho sláva měla velmi krátké trvání, protože ve 3. století našeho letopočtu byl vyloupen Barbary a následně již nebyl opravován. V současnosti budete mít možnost z této stavby obdivovat již jen několik sloupů.

Chcete-li se podívat do Athén již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.