SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

Ayurveda

Chcete podpořit své zdraví nebo a zároveň si odpočinout a uvolnit své tělo a mysl. Rozhodněte se pro dovolenou v the Barberyn Reef Resort a jsme přesvědčeni, že nebudete litovat.

Již od 48 990 Kč / osoba / 14 dní

Objednávejte online nebo volejte zdarma na 800 800 600

Ayurveda

POPIS ZÁJEZDU:

The Barberyn Reef Ayurveda Resort se nachází na Srí Lance, kde již od roku 1984 poskytuje hostům širokou škálu ajurvédských terapií.

Na co se v The Barberyn Reef Ayurveda těšit?

- tým pečlivě vybraných ajurvédských lékařů, terapeutů a specialistů na akupunkturu

- širokou škálu masáží, ajurvédských procedur, jógy a meditací

- zaměření na specifické zdravotní potíže jako jsou například bolesti zad, ischias, nespavost, alergie, poruchy kůže a mnoho dalších.

- speciální ajurvédskou stravu formou plné penze pečlivě vybranou tak, aby vhodně ostatní doplnila léčivé procedury

- pohodu a klid na slunné pláži

- úchvatné prostředí, podřízené místní přírodě a pohodlí hostů


OD 48 990 Kč / osoba

od 48 990,- kč/ osoba

 

od 82 990,- kč/ osoba

Cena zahrnuje:

 Letenku v ekonomické třídě  vč. let. tax

 Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji standard

 Transfer letiště -hotel a zpět

 

Cena nezahrnuje:

 Stravování

 Procedury

 Cestovní pojištění

 Vstupní vízum (od USD 39,-/os.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena zahrnuje:

       Letenku v ekonomické třídě  vč. let. tax

       Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji standard

       Transfer letiště -hotel a zpět

       Vstupní a výstupní komplexní lékařskou prohlídku

       Denní konzultace s lékařem

       Denní ayurvédské procedury

       Plná penze – Ayurvédské vegetariánské menu

       Bylinná léčba během pobytu

       Individuálně sestavené dietní menu

       Denní lekce jógy

       Kulturní a hudební program

 

Cena nezahrnuje:

 Cestovní pojištění

       Vstupní vízum ( od USD 39,-/os.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ajurvéda je v dnešní době považována za alternativní medicínu, avšak je to jedna z nejstarších forem lékařské vědy, která by měla být cestou ke zdravému, spokojenému a dlouholetému životu. Ajurvéda totiž léčí zároveň nejen tělo, ale i mysl a ducha člověka.

Ajurvédské ošetření zde mají základní dvě fáze. V té první fázi Shodana Chikits jde o vnitřní čistění těla od toxinů. Tento proces má specifické postupy a procedury, které vyžadují minimálně dva až tři týdny.

V druhé fázi je tělo již vyčištěno a na řadu přichází regenerační léčba, která zahrnuje procedury na uklidnění a zmírnění projevů nemocí. Jedná se o terapii užívající byliny, minerály a další biologické produkty.

Každému hostu je sestavován individuální léčebný plán, který se může skládat z nejrůznějších procedur. Pro vaši lepší představu přinášíme přehled těch nejčastějších:

 • Shareera, což je masáž těla, která je trvá 30 až 40 minut. Používají se při ní léčivé bylinné oleje a tato procedura zlepšuje krevní tlak a spánek, odstraňuje únavu a revitalizuje tělo.
 • Shiro Abhyanga je masáž hlavy, která účinku především proti bolestem hlavy, zlepšuje spánek, zrak a kvalitu vlasů.
 • Další možností je akupunktura, což je léčba pomocí vpichování tenkých jehliček do těla a léčí širokou škálu neduhů a problémů jako jsou bolesti, nevolnost nebo nespavost.
 • Akshitarpana je vhodná pro léčbu očních onemocnění pomocí bylinných olejů přikládaných na oči.
 • Shiro Vasti léčí například obličejová ochrnutí, chronickou nespavost čí některé typy bolestí hlavy. Procedura využívá vlažného oleje, který je po přesně danou dobu aplikován na hlavu.
 • Vashpa Swedana je procedura, kdy je tělo vystaveno páře z bylinných odvarů. Tento proces pomáhá při neurologických a degenerativních stavech.

Dále se užívají bylinné odvary z nejrůznějších čerstvých i suchých surovin, bylinné koupele, ošetření bylinnou pastou a další.

Strava je důležitá a podporuje léčbu pomocí ajurvédy. Strava je stanovená každému hostu individuálně a to dle diagnózy od ajurvédského lékaře. Především se můžete těšit na čerstvou zeleninu, ovoce a ryby. Nenajdete zde však maso a alkohol. V resortu jsou pro hosty připravené i lekce vaření, kde si můžete osvojit recepty ajurvédské kuchyně.

Jóga je praktikována po tisíce let v jižní Asii jako významný podpůrný doplněk k ajurvédské medicíně. Proto i v Barberyn Reef Ayurveda Resort se jógy užívá a je pro všechny hosty zdarma. Cvičení probíhá ráno a večer a lekce jsou přizpůsobeny schopnostem jednotlivých hostů.

V resortu jsou též vykonávány tradiční buddhistické obřady, jichž se hosté můžou zúčastnit. Jednou z možností je návštěva meditace. Jsou zde organizovány meditace orientované na dýchání, sebeuvědomění či zlepšení vztahu s lidmi.

The Barberyn Reef Ayurveda Resort se nachází na ostrově Srí Lanka v jihovýchodní Asii. Na jihozápadě tohoto ostrovního státu naleznete malé město zvané Beruwela, kde je umístěn tento jedinečný ajurvédský resort.

Resort nabízí 75 pokojů, z nichž každý je jedinečný. Pokoje jsou vybaveny dřevěným nábytkem od místních tesařů. Standardní pokoje obsahují moskytiéry, terasu nebo balkon s výhledem do zahrad a samozřejmostí je vlastní koupelna s toaletou. Některé pokoje jsou klimatizované, avšak většina využívá přirozené ventilace, což se i doporučuje během ajurvédské léčby.

Služby a vybavení

 • 24h služby recepce
 • pokojovou službu
 • prádelnu
 • směnárnu
 • WiFi připojení
 • obchod s klenoty
 • kosmetický salon
 • čítárnu
 • svatyni
 • kurzy ajurvédského vaření
 • přednášky o ajurvédě
 • bohatý kulturní programNezávázná objednávka