SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

Benátky

Okouzlující město na severu Itálie plné romantiky, kultury, mostů a milých setkání. I tak bychom mohli slovy vyjádřit atmosféru tohoto města. Benátky jsou skvělým místem pro strávení romantického víkendu, ale také cestou za poznáním jiné kultury.

Benátky se rozdělují na několik správních oblastí (Cannaregio, Castello, San Marco, Dorsoduro, San Polo a Santa Croce). Jednoduše však Benátky můžeme rozdělit na historickou část, kterou tvoří více než 120 ostrůvků, které jsou spojeny právě několika set mosty a na pobřežní část, která se nazývá Mestre.

Více

Ubytování si můžete zajistit nejen v historické části, ale také té pobřežní. Tam naleznete ubytování o dost levnější. A nemusíte se bát, doprava z Mestre do centra je velmi snadná a frekventovaná.

Dopravit se po Benátkách můžete buď lodní dopravou po kanálech, nebo také samozřejmě pěšky. Autentickou atmosféru jízdy lodí (benátská gondoly) či ve vodním autobuse po kanálech by však měl zažít každý návštěvník, který sem zamíří. V Benátkách můžete chodit beze strachu pěšky, protože zde nejezdí žádná auta. Celé město můžete projít přibližně za 3 hodiny rychlou chůzí.

 

Letenky

Letenky na trase Praha Benátky můžete najít v současné době nejlevněji se společností Smart Wings. S výběrem té nejlevnější letenky do Benátek Vám samozřejmě rádi poradíme. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

Chcete-li se podívat do Benátek již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Užitečné informace

Podnebí

Obecně můžeme říct, že v Benátkách je tepleji než u nás – mírné zimy a horká léta. Nejvyšších teplot se dosahuje od června do srpna (kolem 30°) a naopak nejnižších teplot se dosahuje v období od prosince do února (kolem 5°). To znamená, že návštěvu v jiné roční období než je léto nemusíte zahazovat, protože i tak se zde můžete těšit na vcelku příjemné teploty

 

 

Památky

Piazza San Marco

Jednoznačným místem, které stojí za to v Benátkách navštívit, je Piazza San Marco alias Náměstí Sv. Marka. Toto náměstí je obklopeno hned několika významnými stavbami – Basilikou Sv. Marka, Dóžecím palácem, Sloupy Sv. Marka a Sv. Theodora, kamennou stavbou Zecca, věží s hodinami neboli Torre dell´Orologio, kde je umístěn latinský název, který říká: „Počítám jen šťastné hodiny.“

V blízkosti náměstí Sv. Marka se nachází také své doby nejvyšší stavba v Benátkách, věž Campanilla, která teď měří 99 m. Nahoru můžete vyjet dokonce výtahem a vychutnat si tak krásný pohled na celé Benátky z jiného pohledu.

Gondoly

Určitou atrakcí je samozřejmě vyjížďka gondolou po jednom z benátských kanálů. Za tuto atrakci zaplatíte celkem dost peněz, nicméně si tím zajistíte nezapomenutelný zážitek do konce svého života.

Procházka po Benátkách

V Benátkách můžete najít nespočet galerií a muzeí, projít přes nespočet mostů a kanálů a navštívit spoustu pamětihodností. Nicméně pravým zážitkem z Benátek je bezpochyby procházka Benátkami jako taková! Udělejte si čas se jen tak toulat malinkými uličkami a vychutnat si pravou atmosféru Benátek.