SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

Spojené arabské emiráty

Pro nás jedna z nejdostupnějších orientálních destinací. Moderní mrakodrapy, bohatství, luxusní obchody, nulová kriminalita... To je Dubaj a další emiráty, tedy doslova před několika desítkami let vybudovaný svět v přímém sousedství mystické pouště. Památky v Dubaji a dalších emirátech jsou především architektonicky moderního rázu, ačkoliv například o mešity v Emirátech samozřejmě také není nouze. 

Více

DOVOLENÁ SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Dovolená v destinaci, jako jsou Spojen Arabské Emiráty,Vám nabídne pohled na ty nejmodernější divy architektury, jakými jsou světově nejvyšší mrakodrap, nejrozsáhlejší uměle vybudovaný ostrov, nejluxusnějí hotel světa a další uhrančivé pozoruhodnosti země, jež vděčí za své bohatství ropným nalezištím. Přes silnou víru v islám se budete cítit při zájezdu do Dubaje uvolněně, protože Spojené arabské emiráty se výrazně přizpůsobily zvykům turistů, kteří sem jezdí v tak velké míře, že se turismus stal druhým největším přínosem pro ekonomiku Emirátů.

Teplé moře po celý rok, krásné pláže, luxusní styl života a skutečná exotika v pravém smyslu slova jen 6 hodin letu z Prahy. To vše nabízí zájezd do Spojených arabských emirátech.

Chcete-li se podívat do Emirátů již teď, prohlédněte si naši fotogalerii.

LETENKY SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Letenky do Spojených arabských emirátů je možné v současnosti získat s několika leteckými společnostmi. Nejlevnější letenky do Dubaje nyní nabízí Fly Dubai, ale na trase Praha Dubaj se také můžete přepravit se společností Emirates nebo Smart Wings.  Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

Chcete-li se podívat do Spojený arabských emirátů již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

INFORMACE O SPOJENÝCH ARABSKÝCH EMIRÁTECH

 

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY POČASÍ

Vaši dovolenou si budete moci užívat v průběhu celého roku, protože ve Spojených Arabských Emirátech je počasí během celého roku příznivé. Letní měsíce jsou však natolik horké, že bychom doporučovali tuto část roku pouze nadšencům, kteří mají rádi i teploty poměrně vysoko nad 40 °C. Děště jsou v Emirátech jen výjimečné, ale o to intenzivnější. V zimních měsících v některých oblastech může docházet k mírným záplavám při průtržích a bouřích. Jinak je ale počasí v Dubaji a dalších Emirátech stabilně slunečné s teplotami kolem 30 °C, v zimních měsících kolem 20 °C.

JÍDLO A PITÍ

Vzhledem k přímořské poloze Spojených arabských emiráty je pochopitelné, že velkými pochoutkami budou ryby mořské plody. Z tradice však většina místních specialit má jako základ maso jehněčí a skopové. K dokonalosti místních pokrmů přispívá množství koření, která svými vůněmi promění pokrm ve skutečný exotický zážitek. Kardamon, masala, pepř, šafrán, muškát, hřebíček a mnohé další poklady (dříve se skutečně jednalo o bohatství podobné drahým kamenům) jsou natolik výrazné, že pokrmy s těmito ingrediencemi doporučujeme vychutnávat jednoduše se sklenicí vody. Kromě emirátu Sharjah však můžete ve všech ostatních šesti emirátech doplnit jídlo i sklenkou vína či jiného alkoholu. Určitě byste měli také vyzkoušet silnou arabskou kávu a jako doplněk k Vašemu posezení si třeba necháte i připravit oblíbenou vodní dýmku.

Dávné arabské menu se skládalo hlavně z datlí, velbloudího mléka, jehněčího a skopového masa, nezbytných chlebových placek, a později i rýže a kávy. Jídla často obsahují množství oleje a jiných tuků, koření a cukru. Prakticky všechna hlavní jídla vycházejí z masového základu, hlavně jehněčího a skopového.

Perský záliv je nesmírně bohatým lovištěm ryb a vůbec všech darů moře. K nejchutnějším rybám patří hamur zubeidi, opravdovou delikatesou jsou ale obří královské krevety (rubian), které jinde na světě neseženete. Nejdůležitější přílohou je rýže. Zákaz alkoholu platí pouze v emirátu Sharjah.

DALŠÍ INFORMACE

V dnešní době již při návštěvě Spojených arabských emirátů nepotřebujete vízum, pokud Vaše cesta nepřekročí 90 dní. Výjimkou jsou však cesty za účelem výdělečné činnosti. Pokud však cestujete do Emirátů za jiným než výdělečným pobytem, bude Vám stačit pouze cestovní pas ČR

Ve Spojených arabských emirátech je oficiální měna  emirátský dirham (AED), který se dále dělí na 100 filů. Za 1 korunu lze v přepočtu získat přibližně mezi 6 -7 dirhamy. Dirhamy lze obstarat jak v některé ze směnáren v ČR, tak i přímo v Emirátech. Při výměně peněz v Emirátech však potřebujete eura či dolary

Chcete-li se podívat do Emirátů již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo se rovnou podívejte do naší pestré nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a zjistěte jaké nabízíme ve Spojených arabských emirátech hotely a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Co vidět v Emirátech

Ze Spojených arabských emirátů je nejpestřejší Dubaj, kde jsou k vidění ty nejúžasnější stavby světa, jako je nejvyšší budova světa Burj Khalifa, odkud můžete pozorovat celé město. Spatřit byste určitě měli i světoznámý 7* hotel Burj Al Arab a uměle vytvořený Palm Island. Na své si samozřejmě přijdou milovníci nákupů. Nákupní střediska tak velká, že si v nich například můžete zajezdit na lyžařském svahu, Vás zaručeně ohromí. Navštívit zde můžete třeba také obrovské akvárium. Do Emirátů se můžete vydat i se svou golfovou výbavou. Golf v Dubaji je totiž velmi oblíbenou aktivitou. A co by to bylo za orientální dovolenou, kdybyste v Emirátech nezažili pouštní safari... Vaše dovolená v Dubaji může mít zkrátka mnoho podob, v každé z nich se však jistě objeví alespoň něco málo luxusu.

Chcete-li se podívat do Emirátů již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Skělé video od našich klientů zde

Spojené arabské emiráty