SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

Amsterdam


Amsterdam je jedna z oblíbených evropských metropolí, kam lidé jezdí především za odpočinkem a autentickou atmosférou, kterou toto město má. Amsterdam není pouze největším městem Nizozemska, ale také zároveň městem hlavním, které čítá okolo 760 tisíc obyvatel.

Amsterdam leží na řece Amstel a může se pyšnit velkým množstvím zeleně, parků a také neznečistěným ovzduším. A to zejména proto, že zde většina lidí jezdí na kole. Což může být zajímavý nápad i pro turisty, kteří si mohou kola zapůjčit a procestovat Amsterdam na kole křížem krážem.  

Více

Na své si v Amsterdamu přijdou také milovníci architektury, malířství a dalšího umění. Důvodů, proč však zavítat na toto malebné místo je více. Turisté do Amsterdamu jezdí obdivovat nejen zmiňované umění, ale také ochutnat vyhlášené nizozemské sýry, navštívit coffeeshopy nebo si jen prostě užít atmosféru místa, kde se setkávají světové kultury a tradice.
 

 

LETENKY

Do destinace Amsterdam z Prahy najdeme přímé lety s klasickýni aerolinkami, jako je ČSA, KLM, ale i s nízkonákladovými leteckými společnostmi. S výběrem Vám samozřejmě rádi poradíme. 

Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

 

Amsterdam počasí


Počasí v Amsterdamu bychom mohli přirovnat k počasí v ČR. Nicméně v Amsterdamu jsou přece jen zimy mírnější a naopak léta chladnější. Velmi často zde prší a fouká vítr. V létě se můžete těšit na teploty mezi 20-25°C a v zimě počítejte s teplotami kolem 5°C.

Ideální dobou, kdy zavítat do této destinace, je období květen – červen. V této době zde nebude tak deštivo a zároveň bude nejtepleji z celého roku. Obecně platí, že v Amsterdamu a celém Nizozemsku se počasí velmi rychle mění. Musíte být tedy připravení na všechno.
 

Úřední jazyk a měna


V Amsterdamu stejně jako v celém Nizozemsku je úředním jazykem nizozemština. Bez problému se však domluvíte anglicky. V Amsterdamu se platí eurem. Platit můžete skoro všude platební kartou, nicméně v restauracích či kavárnách se můžete setkat i s tím, že karty nepřijímají.


Jídlo a pití


Kuchyně v Amsterdamu a obecně v celém Nizozemí je poměrně jednoduchá a střídmá. Vaří se zde především z místních surovin. Mezi základní ingredience patří luštěniny, jako jsou hrách či fazole, dále pak brambory, zelenina, mléčné výrobky a také klobásy. V Amsterdamu však také můžete ochutnat vynikající holandské sýry (například s různými bylinkami či kořením) nebo velmi chutné ryby a mořské plody.


Můžete si pochutnat na místních pochoutkách, jako jsou „Bruine bonensoep“ (polévka z fazolí), hrachová polévce s uzenou klobásou nebo například „Hutspot“, což je bramborová kaše s mrkví a cibulí doplněná ještě o klobásu. V Amsterdamu rozhodně také ochutnejte různé variace sendvičů, belgické hranolky s domácí tatarkou, pralinky nebo také „take-away“ zákusek z místních lahůdkářství.


Co se týče pití, v Amsterdamu je ve veliké oblibě pivo zejména značek Heinekem a Amstel. Dále pak „jenever“. Jedná se o pálenku s příchutí jalovce, velmi podobný ginu. Jenever se většinou popíjí nachlazený.

 

Památky

Muzea

V Amsterdamu narazíte na velké množství muzeí. Můžete se podívat do známých muzeí, jako je například Van Gogh muzeum, Rembrandt House muzeum nebo také třeba do domu Anny Frankové. Navštívit však můžete také zajímavější a netradiční muzea jako je Sex muzeum nebo Hausboat muzeum.


Náměstí Dam

Náměstí Dam je považováno za centrum Amsterdamu. Kolem celého náměstí jsou postaveny honosné správní budovy a burza a mimo to zde naleznete také známý Královský palác nebo Nový kostel (Nieuwe Kerk).


Amsterodamské mosty

V Amsterdamu se nachází přes 1200 mostů. S největší pravděpodobností zde narazíte na vysoké kamenné mosty či mosty zvedací. Jedním z nejznámějších mostů je Magere Brug, který naleznete na konci ulice Kerkstraat. Magere Brug je bílý zvedací most, jehož ramena se zvedají každých 20 minut.


Red Light District

Čtvrť červených světel nebo také „Uličky lásky“ jsou velmi navštěvovaným místem turistů. Každý si totiž chce na vlastní kůži zažít atmosféru tohoto netradičního místa. Během dne i noci zde můžete v oknech a výlohách narazit na dívky a také na řadu sexshopů.

 

Amsterdam