SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

KUBA

Kuba - perla Antil, zelený tropický ostrov známý po celém světě svými doutníky, míchanými nápoji, salsou, rumem a krásnými ženami. Nejznámější pláž ostrova Varadero s bělostným pískem je pravý ráj. Je dlouhá přes 20 km a patří mezi 10 nejhezčích pláží světa. Světoznámé jsou také koloniální čtvrti Havany a pověstné flotily amerických vozů z padesátých let na kubánských silnicích. Sklenka daiquiri nebo mojita, nebeská chuť doutníku Cohiba nebo vyhlášený rum – to je ostrov svobody, který byl již kdysi legendou. 

Více

Ostrov, kde život běží naplno i přes všechna vnější úskalí. Kuba si díky své izolaci uchovala atmosféru klidnější minulosti, kdy byl život složen z drobných lidských radostí. Dob starců na moři, dob Ernesta Hemingwaye, který se do Kuby vášnivě zamiloval. Kuba je místo, které si Vás svou atmosférou podmaní a zůstane Vám v srdci.

Chcete-li se podívat na Kubu již teď, prohlédněte si naši fotogalerii.LETENKY KUBA

Letenky na Kubu je možné vybírat s různými přestupy v evropských zemích. Výhodnou alternativou, jak získat levnou letenku na Kubu může být i odlet z Německa. Rádi Vám poradíme s ideálním leteckým spojením. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

Chcete-li se podívat na Kubu již teď, prohlédněte si naši fotogalerii.

INFORMACE O KUBĚ

 

 

 

Kuba je největším ostrovem souostroví Velké Antily. Hlavní ostrov se táhne v délce 1200 km a místy je široký až 190 km. Většinu jeho povrchu zaujímají nížiny. V pohoří Sierra Maestra se nachází nejvyšší hora ostrova - Pico Turquino, která je vysoká 1974 m n. m. Kuba má vedle hlavního ostrova přes 4000 malých okolních ostrovů a ostrůvků. Největší z nich je Isla de la Juventud (Ostrov mládeže, před revolucí známý pod jménem Ostrov borovic) a nachází se na jih od západní části hlavního ostrova. Ostrovy jsou rozděleny do dvou kategorií. Ty, které mají přírodní zdroj pitné vody se nazývají Isla a druhé bez zdroje pitné vody Caya.

PODNEBÍ A POČASÍ

Ostrov leží v tropickém pásmu. Celoročně jej ovlivňují větry, které se nazývají pasáty. Průměrná teplota vzduchu je okolo 25 °C a teplota moře neklesá pod 24 °C. Období dešťů je od října do listopadu a pak ještě během květnaKoncem léta a na podzim se v oblasti vyskytují hurikány.

VSTUPNÍ FORMALITY – VÍZA

Turistická víza: 19. ledna 2000 přestala platit bezvízová dohoda mezi ČR a Kubou a od tohoto data potřebují čeští turisté k cestě na Kubu víza. Pokud se jedná o turistický pobyt, uděluje Kubánský konzulát vízum ve formě turistické karty, která stojí cca 630 Kč. Tato karta může být vyřízena v rámci turistického pobytu přes cestovní kancelář. Turistická karta opravňuje k pobytu na území Kuby po dobu 30 dnů a může být prodloužena na Kubě na cizinecké policii o dalších 30 dnů, poplatek činí 25 USD. Turistickou kartu je nutno si obstarat před odletem na Kubu, protože ji nelze získat po příletu na kubánské letiště. Jedná-li se o cestu za jiným účelem než turistickým, je nutno žádat o udělení víza na konzulárním oddělení ZÚ Kuby v Praze (cena cca 35 USD).

Kuba od 1. 5. 2010 bezpodmínečně vyžaduje uzavření cestovního pojištění pro hrazení léčebných výloh na celou dobu pobytu!

OČKOVÁNÍ A LÉKAŘSKÁ PÉČE

Cizinci jsou ošetřováni v kvalitních nemocnicích určených pro cizince. Je nutné uzavřít na cestu zdravotní pojištění. Finanční náklady na léčbu a léky na Kubě jsou srovnatelné s náklady ve vyspělých průmyslových zemích.

Není vyžadováno žádné speciální očkování.

ÚŘEDNÍ JAZYK

Úředním jazykem je španělštinaAnglicky se domluvíte pouze v turistických centrech.

MĚNA A SMĚNÁRNY, BANKOMATY 

Oficiální měnou je kubánské peso, které však turisté nesmí mít u sebe. Veškeré ceny pro turisty jsou v konvertibilním pesu (CUC). Použití platebních karet je velmi omezené, výběr hotovosti je možný pouze v bance. Na Kubě nejsou bankomaty! Pro Evropany je nejvýhodnější vzít si na Kubu eura, která si na Kubě smění za CUC.

ČASOVÝ POSUN

- 6 hodin vůči středoevropskému času

Chcete-li se podívat na Kubu již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Co vidět a zažít na Kubě

Rum

Santiago de Cuba je po Havaně druhým největším městem země, znalci rumu ho ale klidně mohou považovat za město hlavní, vždyť se tu kdysi mezi palmami jihovýchodního pobřeží začal vyrábět ten nejslavnější – Bacardi. Vyrábí se již od roku 1862 a jeho výrobu začal obchodník s vínem Facundo Bacardi, který rum „ vyladil“ na jeden z nejpopulárnějších rumů světa.

Doutníky

Přes veškeré blokády a embarga je vždy zbožňovali a kouřili lidé celého světa, třeba i prezident John F. Kennedy. Značky jako Cohiba nebo Romeo y Julieta dostávají za svou chuť různá ocenění a doporučení znalců. Cesta na výsluní ale nebyla jednoduchá. Výrobce doutníků Romeo y Julieta, pojmenovaných podle Shakespearovy tragédie, José Rodriguez Fernandez na konci devatenáctého století své produkty propagoval tím, že jezdil na koni po Evropě a v různých částech kontinentu dělal reklamní kampaně.

Salsa

Tanec, který je s Kubou neodmyslitelně spjatý. Termín „salsa“ se sice začal šířit z New York City, nicméně se po celém světě vžil, takže mnoho lidí zná kubánské son montuno, guaraču, bolero, mambo nebo dominikánské merengue pod souhrnným označením salsa. Tato muzika a od ní odvozený tanec jsou ve světě velmi oblíbené.

Stará americká auta

Jen si to představte, sedíte na lavičce uprostřed Havany, necháváte se hřát karibským sluncem, se sklenkou rumu pokuřujete místní doutník a kolem projíždí naleštěné, více než půlstoletí staré Fordy nebo historické Packardy. Na ostrov svobody byly dovezeny ještě v dobách dobrých vzájemných vztahů s USA. Po uvalení embarga proudily na Kubu spíše Moskviče a Volhy z bratrského Sovětského svazu, a tak se tyto dvě odlišné skupiny vozů každý den míjejí na kubánských silnicích.

Varadero

Varadero je poměrně blízko americké pevniny, všude kolem je moře a nádherné pláže s palmovými porosty. Není divu, že si tu už v polovině šestnáctého století Španělé zařídili přístav. Ten se ale časem stal úplně něčím jiným. Zvěsti o atraktivitě místa se šířily přes moře, takže na Varaderu, která se mezitím stalo letoviskem pro movité Kubánce, si začali stavět vily i zámožní Američané, mezi nimi třeba Al Capone. Politická izolace Kuby Varadero na dlouhý čas trochu ochudila o turisty, ti se ovšem postupem času na pláž opět vrátili.

Co ještě na Kubě navštívit?

Havanu

Tabákové plantáže Viňales

Trinidad – město kultury

Cayo Coco – krásný ostrůvek s ještě hezčím potápěním

Pohoří Escambray´s – panenská příroda, deštné pralesy a nejvyšší vodopád na Kubě

Guama – indiánská vesnice a známá krokodýlí farma

Cienfuegos – město obchodu s cukrovou třtinou na jihu země založeno francouzskými přistěhovalci. Dodnes zde vládne neopakovatelná francouzská atmosféra. 

Chcete-li se podívat na Kubu již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.