SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

maledivy

Představte si dokonale průzračnou vodu, brouzdání v jemném písku, perfektní potápění a zcela nerušený odpočinek. Zájezdy na Maledivy jsou zážitkem, který se vyplatí každé romantické duši. Téměř každý ostrov Malediv, kde se nabízí ubytování, je jeden malý rezort, a tak si můžete užít skutečný pocit soukromí na Vaší luxusní dovolené.

Na mnoha ostrovech není problém procházkou dojít z východní pláže na západní. Vy tak máte den co den možnost nechat se unášet pohledem na východ i západ slunce za jemného zvuku šplouchání vln.

Více

Zájezdy na Maledivy

Nejníže položený a zároveň nejplošší stát světa Vás nadchne, kromě jiného, i tím, nakolik Vás dokáže zregenerovat. Dovolená na Maledivách je jeden z těch zážitků, na které se nezapomíná.

Chcete-li se podívat na Maledivy již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.LETENKY MALEDIVY

Levné letenky na Maledivy zajišťuje naše cestovní kancelář se společností Emirates. S výběrem té nejlevnější letenky na Maledivy Vám rádi poradíme. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

Chcete-li se podívat na Maledivy již teď, prohlédněte si naši fotogalerii.

iNFORMACE O MALEDIVÁCH

 

 

MALEDIVY POČASÍ

Ačkoliv je dovolená na Maledivách dobrý nápad po celý roknejlepším obdobím je prosinec až duben. V tomto období je zde jen minimum srážek a i vlhkost vzduchu je nižší. Vzhledem k vysokým teplotám zvolí nejvíce turistů zájezd na Maledivy v období mezi únorem a dubnem.

Pokud toužíte mít dostatek soukromí a zároveň chcete najít levné ubytování na Maledivách, pak naplánujte svůj let mezi květnem a listopadem, kdy je vyšší vlhkost vzduchu a obloha může být zatažená. Kompenzací Vám ale budou velmi výhodné last minute zájezdy na Maledivy.

MALEDIVY DOBA LETU

Let na Maledivy trvá přibližně 12 hodin.

ČASOVÝ POSUN MALEDIVY

Časový posun při cestě na Maledivy je vůči České republice + 4 hodiny během zimního času a + 3 hodiny během letního času. 

KDE LEŽÍ MALEDIVY

V porovnání s celkovou plochou ostrovů zabírá stát Maledivy velké území, které začíná 500 km na jih od Indie. Celkem na 800 km se ze severu na jih rozprostírá 19 atolů.

MALEDIVY OSTROVY

Souostroví Maledivy se skládá z 1196 ostrovů. Obydleno jich je však pouze 200.

OČKOVÁNÍ A LÉKAŘSKÁ PÉČE

Lékařská péče je na Maledivách na slušné úrovni. Přesto je nutné dodržovat základní pravidla pro pobyt v tropech, doporučují se tedy očkování proti tyfu, tetanu a hepatitidě A a B. Ostrovy jsou vzájemně často velmi odlehlé, proto je třeba nepodceňovat prevenci a být opatrný při konzumaci jídla a pití. Nezbytné je samozřejmě i zdravotní pojištění do zahraničí.

VSTUPNÍ FORMALITY MALEDIVY

Pro vstup na Maledivy je nutné mít cestovní pas s platností alespoň o 6 měsíců delší, než bude konec Vašeho pobytu.

ÚŘEDNÍ JAZYK A MĚNA

Měnou na Maledivách je rufiyaa (1 rufiyaa / rufijá (MVR) = 100 laree / larí)

1 USD = 15,36 MVR (k 20. říjnu 2014)

Po příjezdu na Maledivy si bez problému vyměníte na místní měnu americké dolary. Cizí měny se na ostrovech oficiálně nepoužívají. Ve většině hotelů se běžně platí mezinárodními platebními kartami.

MALEDIVY HOTELY

Vybírejte z nabídky ubytování na Maledivách ve vynikajících lokalitách a vydejte se na dovolenou snů.

JÍDLO A PITÍ

V hotelových rezortech budete moci ochutnat jak mezinárodní, tak i místní kuchyni. Zpestřením vám bude jistě i oblíbené grilování. V hotelech je široká nabídka nápojů a míchaných koktejlů. Ceny v restauracích jsou vyšší, a proto doporučujeme přiobjednat k zájezdu program all inclusive.
 

Chcete-li se podívat na Maledivy již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Co vidět a zažít na Maledivách

Vaše luxusní dovolená na Maledivách by měla být samozřejmě především o odpočinku. Pokud byste však chtěli poznat i něco z místní kultury, neměli byste vynechat v hlavním městě Male například největší mešitu na Maledivách Masjid-al-Sultan Muhammad Thakurufaanu-al-Auzam, Prezidentský palác, Národní muzeum a pestré trhy. V rámci rezortu se nabízí množství aktivit, jako je šnorchlování, vyhlídkové lety hydroplánem a mnohé další.

Maledivy potápění

Nejlepší potápění na Maledivách si užijete v období od května do listopadu na západní straně atolů a od prosince do dubna na straně východní. Podmínky pro obdivování podmořského světa jsou zde tedy ideální celoročně. Běžně se můžete stát svědky představení snad nejvznešenějších živočichů Země – mant. Časté je i setkání s delfíny a se žraloky velrybími, jež jsou největším zástupcem žraloků, ale pro člověka nejsou nebezpeční.

Chcete-li se podívat na Maledivy již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.