SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

NICE

Nice nebo také Italsky Nizzam je jedním z pěti největších měst ve Francii. Nice se rozprostírá na pobřeží Azurového moře. Samotné město Nice má zhruba kolem 340 000 obyvatel. Nice leží na jihu Francie v oblasti Provence a to konkrétně mezi městy Cannes a Monakem.

Předností Nice je bez pochyby moře a také přilehlé pláže. Moře má azurově modrou barvu a voda je průzračně čistá. Pláže jsou ve většině případů oblázkové, některé však také písečné. Jsou tu mimo těch veřejných pláží, také soukromé, kde naleznete také sprchu, lehátka, apod.

 

 

Letenky do destinace Nice z Prahy najdeme přímé lety s českými aerolinkami. S výběrem té  Vám samozřejmě rádi poradíme. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

Chcete-li se podívat do Nice  již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Památky

V Nice stojí za shlédnutí Katedrála St Nicolas, jež je památkou na cara Nikolaje Alexandroviče a současně symbolem pro ruské emigranty, historická čtvrť Vieille Ville (Staré město) či  Montee du Chateau (Zámecký vrch).

V Nice se nachází několik muzeí, mezi ty nejznámější patří Musée Matisse (muzeum známého umělce Matisse), Muséé National Message Biblique (muzeum, kde vystavují umělci na Biblická témata), Muséé d´art Moderne et d´art contemporain (Muzeum moderního a současného umění).

Zajímavým místem, které můžete v Nice navštívit, je také Le Parc Floral de la ville de Nice (největší skleník na světě, ve kterém najdete sedm různých tropických klimat).

Celý pobyt nemusíte nutně strávit přímo v Nice, ale můžete se jednoduše a levně vydat na jiná fascinující místa, která jsou v okolí Nice. Jsou to například: Antibes – oblíbená turistická destinaci v oblasti Alpes Maritimes, Farfalla in Cannes (nezapomenutelný zážitek díky večeři v restauraci, která se nachází hned vedle schodiště do budovy, kde se pořádá festival v Cannes) nebo třeba také do jedné z nejslavnějších autentických vesniček Peillon and Peille nebo Eze, kde mimo jiné sídlí monacký princ Albert.

Nákupy

V Nice nemusíte pouze poznávat historické a kulturní krásy tohoto romantického města, ale také třeba nakupovat. Právě Nice nabízí spoustu obchodů a butiků, od těch běžných (na rue des Antibes) až po ty nejluxusnější (na boulevard de la Croisete).

Jídlo

Na své si v Nice přijdou i milovníci jídla. V Nice narazíte na nespočet restaurací různých stylů. Těšit se nemusíte pouze na italskou kuchyni, ale také řeckou, španělskou, brazilskou a na další. Samozřejmě se tu setkáte s bageteriemi, pizzeriemi a fast foody. Nejznámějším místem s největší koncentrací kaváren a restaurací je Marché aux Fleurs (Květinový trh). Tady si budete moct vychutnat pravou atmosféru Nice.