SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY


Paříž

Je hlavní a taky největší město Francie. Paříž je významným světovým kulturním, obchodním i politickým centrem. Žije zde kolem dvou milionu obyvatel a ročně jej navštíví 15krát tolik turistů. Leží na řece Seině. Přibližně 15 procent tamních obyvatel jsou cizinci. 

Paříž je považována za jedno z nejromantičtějších měst Evropy. Abyste poznali její skutečnou romantickou tvář, pokuste se během svého pobytu v Paříži nasát život místních a žít jako oni. Dejte si v místní kavárně s posezením na ulici čerstvé pečivo, užívejte si drobné krásy kolem sebe… Moderní stavby i historické památky ať Vám jsou jen kulisou Vaší dovolené v Paříži.

Ať už chcete nasát romantickou atmosféru během víkendu pro dva v Paříži, večeřet v těch nejlepších restauracích, navštívit Eiffelovku nebo se kochat výjimečnou moderní architekturou, je prodloužený víkend v Paříži zážitkem přesně pro Vás.

Překrásné město plné památek, svatyně umělců z celého světa, mekka – módního průmyslu to je Paříž. 

Chcete-li si udělat výlet do Paříže již teď, prohlédněte si naši fotogalerii.

"Děkujeme za hezký a romantický víkend, hotel byl krásný. Jana a Petr, Mladá Boleslav


Proč cestovat s CK Kubík Travel?

 1. 1. Získáte osobního cestovního poradce.

 2. 2. Destinace známe osobně.

 3. 3. Probudíme ve Vás fantazii.

      LETENKY LONDÝN

Z Prahy se do Paříže můžete dostat nyní nejlevněji s leteckou společností EasyJet. či Vueling. S výběrem té nejlevnější letenky do Paříže Vám samozřejmě rádi poradíme. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

Chcete-li se podívat do Paříže již teď, prohlédněte si naši fotogalerii.

"Děkujeme za hezký a romantický víkend, hotel byl krásný. Jana a Petr, Mladá Boleslav


Proč cestovat s CK Kubík Travel?

 1. 1. Získáte osobního cestovního poradce.

 2. 2. Destinace známe osobně.

 3. 3. Probudíme ve Vás fantazii.

NEŽ VYRAZÍTE DO Paříže

 • VSTUPNÍ FORMALITY:

Pro vstup a pobyt ve Francii nepotřebuje český občan povolení. Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti.

(http://www.mzv.cz)

 • MĚNA

Jedinou oficiální měnou je Euro

(http://www.cnb.cz)

 

Paříž leží v mírném pásmu a je ovlivněna přímořským podnebím Atlantského oceánu. Léta jsou tu příjemná v průměru 18 stupňů.  Zimy jsou tu teplejší kolem 6 stupňů. Déšť můžete očekávat ve všech ročních období. 

 

 • JÍDLO A PITÍ

Francie je světovou gastronomickou velmocí a Paříž nabízí návštěvníkovi nezapomenutelné kulinářské zážitky. Se svými více než 70 michelskými restauracemi se řadí mezi nejúspěšnější města světa. Oběd nebo večeře je tady požitkem. Za tento zážitek si připravte nemalý obnos peněz. Jídlo začíná na 150 Euro a většinou je to více. Mezi nejlepší patří:

www.alain-ducasse.com

www.alain-passard.com

www.lemeurice.com

www.lebristolparis.com

www.pierre-gagnaire.com

 

Samozřejmě zde naleznete i cenově dostupné restaurace s výborným menu. Přes poledne mají i výhodné ceny. Podobně jako jinde platí, že domácí vědí, co je dobré, proto když vcházíte do restaurace, všimněte si, zda je plná nebo prázdná. Restaurace plná Pařížanů je tím nejlepším indikátorem kvality za dobrou cenu.

Ve Francii se obědvá obvykle mezi 12. a 14. hodinou, večeří se ale později, než u nás bývá zvykem, obvykle mezi 20. a 23. hodinou. Běžně vám přinesou na stůl i karafu s obyčejnou vodou, která je zdarma.

Typická snídaně (petit déjeuner) Pařížana je káva s horkým mlékem (café au lait) a croissant buď suchý nebo plněný čokoládou (pain au chocolat) nebo jablečnou kaší (chausson aux pommes) popřípadě čerstvá ještě křupavá bageta s marmeládou. V pekárnách (boulanger) si můžete vybrat z nabídky čerstvého pečiva. Čerstvě upečenou bagetu asi daleko nedonesete, protože neodoláte její chuti, a tak budete uždibovat a uždibovat :-) 

 

 • DOPRAVA

Jako dopravní prostředek preferujte metro, vyhnete se tak dlouhým zácpám. V každé stanici je prodejní místo jízdenek. Spolu s jízdenkou si pořiďte i větší mapu – je přehlednější a jsou tam vyznačeny nejen trasy, ale i všechny významné památky. RER je příměstský typ metra, projíždí centrem Paříže. Další možností jsou jízdenky pro turisty (Paris Visite), na základě, které jsou majiteli poskytovány další výhody jako například 20% sleva na lodní projížďky Paříží se společností Vedettes du Pont Neuf, 20% sleva na vstup do muzea Grévin (muzeum voskových figurín) a další. 

 • SLOVNÍČEK

Salut (saly)

Ahoj

Bonjour / bonsoir / bonne nuit (bo~žur / bo~sua:r / bon nui)

Dobrý den / dobrý večer / dobrou noc

Au revoir (o r´vuar )

Nashledanou.

Comment ça va? (koma~ sa va )

Jak se máte?

Enchanté. (a~ša~te)

Těší mě.

Merci. (mersi )

Děkuji.

Il n´y a pas de quoi.
(il ny a pad´kua )

Není zač.

Excusez-moi. (exküze mua )

Promiňte.

Ça ne fait rien. (sa n´fe rje~)

To je v pořádku.

Bon voyage (bo~ vuajaž)

Šťastnou cestu

 

 

"Děkujeme za hezký a romantický víkend, hotel byl krásný. Jana a Petr, Mladá Boleslav


Proč cestovat s CK Kubík Travel?

 1. 1. Získáte osobního cestovního poradce.

 2. 2. Destinace známe osobně.

 3. 3. Probudíme ve Vás fantazii.

Paříž památky

Eiffelova věž

Nejslavnější turistická atrakce Francie a téměř již i symbol cestovního ruchu obecně. 324m rozhledna kolísá ve své výšce v zimě a v létě až o 18 cm, vlivem teploty, která působí na kovovou konstrukci. Počítejte s dlouhým čekáním na výtahy, nebo si zasportujte a vydejte se po schodech. 

Louvre

Ta nejcennější umělecká díla světa najdete právě v rozlehlém Louvru, který původně sloužil na obranu proti Vikingům. Tento kulturní zážitek si nesmíte nechat ujít. Sbírka, kterou zde stovky let francouzští panovníci shromažďovali, skutečně nemá na světě, co do vzácnosti, obdoby.

Vítězný oblouk

Druhý největší vítězný oblouk na světě je další dominantou a symbolem Paříže. Je umístěn na luxusní a velmi rušné třídě Avenue des Champs-Elysées. 50 m vysoká památka je krásně zdobená a připomíná vítězné bitvy Napoleona.

Pompidouovo centrum

Rozporuplná budova, kterou většina obyvatel Paříže zprvu nesnášela, je na druhou stranu ceněná mnoha architekty. Přijďte se podívat na budovu, která je stavěna vnitřnostmi ven a udělejte si na ni vlastní názor.           

Katedrála Notre-Dame

V druhé půlce dvanáctého století započala dvě stě let dlouhá stavba nejslavnější katedrály s ohromnými rozměry 130 m na délku, 50 m na šířku a 35 m na výšku. Pokud chcete vidět zhmotněnou francouzskou gotiku, navštivte právě chrám matky boží v Paříži.

PAŘÍŽ ZÁBAVA

Možností na vyžití v Paříži je skutečně mnoho, ať už svůj čas strávíte procházkami po ulicích nebo hraním tenisu či něčím naprosto jiným, svoji dovolenou si užijete. Máme pro Vás pár nápadů:

DISNEYLAND PAŘÍŽ

Disneyland leží 32 km východně od Paříže. Chcete-li získat nezapomenutelné zážitky nejen pro Vás, ale především pro Vaše děti, vydejte se vstříc dobrodružství na jedinečném evropském místě, které nabízí velké množství atrakcí inspirovaných ve známých filmech a pohádkách.

NÁKUPY V PAŘÍŽI

Vydejte se na nakupovat na nejslavnější pařížskou ulici Avenue des Champs-Élysées. Najdete zde neskutečné množstí obchodů s oblečením, kaváren a restaurací. Přivezte si domů nové kousky do svého šatníku.

MOULIN ROUGE

Nejznámější francouzský kabaret Vás jistě zaujme ještě před samotném vstoupení do budovy, a to velkým větrným mlýnem, který je umístěný na střeše. Moulin Rouge se nachází ve čtvrti Pigalle a leží blízko stanice metra Blanche na lince číslo 2.

 

"Děkujeme za hezký a romantický víkend, hotel byl krásný. Jana a Petr, Mladá Boleslav


Proč cestovat s CK Kubík Travel?

 1. 1. Získáte osobního cestovního poradce.

 2. 2. Destinace známe osobně.

 3. 3. Probudíme ve Vás fantazii.