SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

 

Petrohrad

 

Letenky do Petrohradu

 

Letecké spojení do destinace Petrohrad z Prahy najdeme s mnoha renomovanými aerolinkami, jako jsou přímé lety ČSA, Air Baltic, Belavia, a nebo lety s přestupem ve Varšavě či v Helsinkách.

S výběrem   Vám samozřejmě rádi poradíme. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

 

Informace o PETROHRADu

 

Petrohrad nebo – li Sank Petěrburg je druhým největším městem Ruska a leží v jeho severozápadní části. Město je položené na řece Něvě, která zde ústí do Finského zálivu. Město nechal postavit car Petr Veliký v roce 1703, pro kterého toto město mělo být "oknem do Evropy". Petrohrad vznikal na území, kde byli samé bažiny, proto je ve městě spousta vodních kanálů, které Vám mohou asociovat Benátky.

 

V Petrohradu si zajisté pochutnáte na mořských plodech, kde díky blízkosti moře, jsou plody čerstvé. Nesmí, ale také chybět pravé ruské speciality jako jsou pirohy, bliny, což jsou palačinky nebo boršč. Nezapomeňte také ochutnat tradiční ruskou zmrzlinu moroženoje.

 

Památky v Petrohradu

 

V Petrohradu naleznete spoustu míst a památek plné historie. Navštívit stojí za to například Admiralita, budova v klasickém stylu carského impéria, která byla po 200 let sídlem velitelství námořnictva. Jelikož v Rusku převládá pravoslavné náboženství je zde celá řada pravoslavných kostelů. Mezi nejzajímavější patří chrám sv. Izáka se zlatou kopulí a krásným interiérem a chrám "Na prolité krvi", který byl postaven na místě atentátu na Alexandra II.

 

Nezapomeňte navštívit také nejstarší budovou ve městě, kterou je Petropavlovská pevnost. Pro milovníky umění Petrohrad nabízí opravdu skvost, a to Ermitráž. Jednu z nejbohatších a nejnavštěvovanějších galerií na světě, která disponuje více než tři miliony exponáty.

Petrohrad