SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

 

Riga

 

 

Letenky do Rigy

Letecké spojení do destinace Riga z Prahy najdeme s mnoha renomovanými aerolinkami, jako jsou přímé lety ČSA, Air Baltic, a nebo lety s přestupemv Německu, Holandsku, Polsku a dalších zemích.

S výběrem   Vám samozřejmě rádi poradíme. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

 

NA EUROVÍKEND DO RIGY

Riga je hlavním městem Lotyšska a leží na řece Daugava na pobřeží Rižského zálivu. Riga Vás jistě zaujme svým klidem. I když se jedná o metropoli, nepocítíte shon a stres, jako například v Praze a Bratislavy. Riga je městem mladých, což přináší úsměv na každém kroku.

 

Lotyšská kuchyně

Lotyšská kuchyně se nejvíce podobá té finské. Lotyši si potrpí na čerstvou zeleninu, maso i pečivo. Avšak dietní kuchyni nečekejte. Ochutnejte určitě tradiční polévku s masovými kuličkami (frikadelu zupa), masové koule kotletes nebo třeba piragi, což je kynuté těsto se slaninou a cibulí.

 

Počasí v Lotyšsku

Lotyšsko lze navštěvovat celoročně, je jen na Vás, jakému počasí dáte přednost. Mezi nejteplejší měsíce patří červenec a srpen, kdy denní teploty překračují 25 stupňů. Často se ale stává, že právě v těchto měsících jsou v Lotyšsku vytrvalé srážky.

 

Památky Riga

Navštívit historické centrum Rigy je zážitek. Tato část města je od roku 1997 zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, a to především kvůli velkému množství secesních budov. Po procházce starým centrem, si můžete sednout do některé z restaurací na náměstíčkách nebo zajít do jednoho z mnoha parků a tam v klidu odpočívat. Projít si můžete Městský a Kronvaldsův park, dále se za nimi nachází Esplanáde a Vérmanova zahrada. Najdete tu také Městský kanál (Pilsétas kanáls).

 

Z památek stojí za to vidět Dóm (Rígas Dóms), což je největší kostel v zemi a celém Pobaltí. Leží na centrálním náměstí Doma laukums (Katedrální náměstí). Známý je zde i památník svobody (Brívibas piemineklis), který najdete na třídě Svobody (Brívibas bulváris). Lidově je tento památník přezdívaný Milda, což bylo v meziválečném období nejčastěji používané křestní jméno v Lotyšsku. Uprostřed řeky Daugavy naleznete Televizní věž, která má tvar trojnožky a je vysoká 368 metrů. V polovině je umístěná vyhlídková plošina, odkud si vychutnáte Rigu trochu jinak.