SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

BALI:  "OSTROV BOHŮ A DÉMONŮ“

Ptáte se proč navštívit Bali? Jednoduše: Ostrov Bali je nejznámější a turisty nejnavštěvovanější z ostrovů Indonésie. Ne nadarmo se Bali umisťuje na předních příčkách nejoblíbenějších dovolených.

Něco málo o destinaci Bali, předtím, než vyrazíte:

Bali je indonéský ostrov, kde hlavním a největším městem je půlmilionový Denpasar na jihu ostrova. Bali je ostrov typický kouzelným pobřežím, písčitými plážemi a teplým azurovým mořem. Na Bali je nepřeberné množství úchvatných přírodních scenerií. Celá krajina je protkaná rýžovými políčky.

Více

Bali však nejsou jenom pláže. Bali je ostrov s bohatou kulturou, nádhernou krajinou a stovkami malých vesniček. Bali je jedinečné pro svou hudbu, tanec, architekturu, festivaly a jiné slavnosti. Bali a zejména město Ubud je centrem umění a řemesla.

Bali, to je: Barevná tropická příroda v kontrastu s bílými plážemi, dramatické sopečné kužele s kráterovými jezery i barvy teras rýžových polí. Neskutečně pestrý život pod hladinou moří i městečka s dílnami místních umělců. Tradiční život místních rybářů i moderní luxusní restaurace.

Chcete-li se podívat na Bali již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou pusttě toto video

 

Neváhejte tedy a navštivte Bali! 

 

 

LETENKY BALI

Levné letenky na Bali  pro Vás zarezervujeme s ohledem na cenu a dobu čekání při přestupech. S výběrem té nejlevnější letenky na Bali Vám rádi poradíme. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

Chcete-li se podívat na Bali již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou pusttě toto video

 

 

 

NEŽ VYRAZÍTE

 

  • Vstupní formality:

Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie a obsahovat alespoň dvě volné stránky. 
Víza se udělují na letišti zdarma pro pobyty do 30-ti dnů. (http://www.mzv.cz).

Nebojte. Pokud potřebujete pomoc o vše se postaráme za Vás v případě vyřizování víz a jiných dokumentů.

 

  • Očkování:

Doporučuje se očkování na Bali je proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Před odjezdem do Indonésie je třeba prověřit platnost očkování proti tetanu. Riziko nákazy malárií je nízké .(http://www.mzv.cz).

 

  • Měna:

Na Bali se platí Indonéskou Rupií. – IDR. Momentální kurz vůči dolaru je 1USD = 13 000 IDR. Vůči Euru 1 EUR = 14 500 IDR. Jednoduchá pomůcka je že 10 000 IDR je zhruba 20 Kč.(http://www.cnb.cz)

 

  • Doba letu a časový posun:

Délka letu je zhruba 19 hodin s jedním mezipřistáním. Časový posun oproti České republice je +6 hodin. Aktuální čas zjistíte zde.

  • Jazyk na náboženství:

Na ostrově se mluví tzv. Balijišťinou, které se od oficiálního jazyka liší. Anglicky se domluvíte bez problému v turistických oblastech.  Přestože je Indonésie především muslimský stát, až 90% obyvatel Bali vyznává speciální odnož balijského hinduismu.

 

Na Bali převládají dvě roční období. Období sucha od dubna do září a období dešťů od října do března.

Hlavní sezona: Červenec – Srpen

 

  • Jídlo a pití:

Základem Indonéské kuchyně je rýže (nasi) a nudle (mie). Tyto varianty míchají místní prodejci na ulici spolu s kuřecím masem, zeleninou a jinými ingrediencemi. Mezi tradiční pokrmy patří Nasi Goreng- smaženě rýže s kousky masa a zeleninou- ke snídani, k obědu, k večeři – dá je jíst pořád. Dále Babi Guling – prase na rožni se podává během největších náboženských oslav. Alkohol je sice dražší, než u nás, ale přesto za ochutnání stojí místní pivo Bintang. Případně místní 40% rýžovou pálenku Arak. Ani vegetariáni zde nebudou mít problém s výběrem. 

 

  • Obecné:

Na Bali se jezdí vlevo. Nebo spíše mělo, místní to nazývají kreativní řízení. Některé Restaurace si účtují automatické spropitné (5-10 % service charge). Všeobecně můžete nechat spropitné 10 000 Rp. Kostky ledu jsou všeobecně bezpečné a kontrolované vládou. Přestože je Bali spíše hinduistická oblast a pravidla v turistických oblastech jsou volnější, vždy respektujte lokální kulturu, co se týče oblečení. Obecně na místně využijete krátké i dlouhé kalhoty, případně triko s dlouhým rukávem. Vše se odvíjí od vašich aktivit.

Chcete-li se podívat na Bali již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou pusttě toto video

PÁR RAD NA CESTY

► Nejlepší čas pro návštěvu je květen, červen a září, kdy je teplo a nižší vlhkost. Ceny jsou nižší než v hlavní sezoně a je méně turistů. 

► Bali má největší koncentraci SPA na světě. Využijte toho!

► Bali je potápěčský ráj, je zde více jak 100 úžasných míst.

► Posezení v Jimbaranu přímo na pláži s lahodnou rybou je jedinečný zážitek.

► Mnoho restaurací nabízí Free Wifi, avšak je možnost zakoupit u místního operátora mobilní plán (cca. 10USD za 1,5 GB dat).  

► Pozor na bankovky v hodnotě 10 000 a 100 000 – mají stejnou červenou barvu a dají se jednoduše zaměnit.

► Připravte se na smlouvání. Prodejce si většinou řekne i o třikrát víc než nakonec zaplatíte.

► Neusmívejte se na opice, berou to jako formu výhružky.