SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

Thajsko

Jsou cestovatelé, kteří procestovali téměř celý svět. Není lehké je nadchnout novou destinací. Právě takoví lidé mají často jasno, kde chtějí žít v důchodu – v Thajsku!

Přívětivá země, skvělé jídlo a nádherná příroda – to jsou jen ty základní důvody, proč je Thajsko natolik oblíbená destinace. Vzhledem k tamním cenám si můžete užít skutečně přepychový poznávací zájezd do Thajska za velmi pěkné ceny

Více

Dovolená v Thajsku představuje množství možností, jak si odpočinout. Krásu pláží na jednotlivých ostrovech nevystihne ani ta nejhezčí fotografie. Nechte se inspirovat naším doporučením a vydejte se na thajské ostrovy, kde se můžete kochat dechberoucí exotickou přírodou bez davů turistů. Přesně taková místa totiž pro Vás máme nachystaná.

Ať už pro Vás bude ideální variantou Thajsko s all inclusive nebo nejlevnější možná dovolená v Thajsku, jsme připraveni Vám vyhovět.

Chcete-li se podívat do Thajska již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů. 

 

 

LETENKY THAJSKO

Levné letenky do Thajska (v naší nabídce máme destinace Bangkok, Koh Samui, Krabi, Phuket a další) Vám můžeme nabídnout s více leteckými společnostmi jako Emirates, Ukraine Airlines, Austrian Airlines a dalšími. Odlet je možný každý den a doba letu je cca 12 hodin. S výběrem té nejlevnější letenky do Thajska Vám rádi poradíme. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

Chcete-li se podívat do Thajska již teď, prohlédněte si naši fotogalerii.

 

 

 

INFORMACE O ZEMI

Thajsko leží v jihovýchodní části Asie a rozprostírá se na rozloze 513 tis. km2, má cca 60 milionů obyvatel, z toho většina žije v hlavním městě Bangkok a v centrální nížinné části Thajska.

Thajsko, na rozdíl od ostatních okolních zemí, nebylo nikdy pod nadvládou jiné evropské země a od roku 1932 je konstituční monarchií. Již od roku 1946 vládne zemi král Bhumibol – Ráma IX., který je nejdéle žijícím vládnoucím monarchou na světě. Se svou ženou, královnou Sirikit, jsou velmi milováni a ctěni.

Thajsko je obklopeno čtyřmi zeměmi – na severozápadě Myanmarem (dříve Barma) na severovýchodě Laosem, na východě Kambodžou a na jihu Malajsií.

Thajsko je kulturní zemí. Je zde velké množství nádherných památekpřekrásná tropická příroda a milí lidé. Pro zemi je typické thajské divadlo a hudba, box i výborná kuchyně. Je to přívětivá země mnoha svátků a oslav.

Mezi nejnavstěvovanější místa patří BangkokPattayaKrabi, ostrov Phuket, ostrovy Phi PhiKoh SamuiKoh Panghan a v posledních letech i ne tolik známá místa jako ostrovy Koh KoodKoh TaoKoh Chang nebo národní park Khao Sok.

 

NÁBOŽENSTVÍ

Hlavní náboženství v Thajsku je buddhismus, dále pak islám, hinduismus, animismus. 90 % obyvatel jsou buddhisté.

 

PODNEBÍ A POČASÍ

Thajsko je typickou zemí s tropickým klimatem. Zdejší podnebí je ovlivněno monzuny, které vytváří tři roční období v severním, severovýchodním a středním Thajsku a dvě roční období v jižním Thajsku. Tři roční období se skládají z období horka a vlhka, období chladna a sucha a období dešťů.

Chcete-li se podívat do Thajska již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Teplé období je provázeno vysokými teplotami a také vysokou vlhkostí, což činí návštěvu Thajska v tomto období pro někoho ne zrovna příjemnou. Trvá od března do května až června.

Období deštů je obvykle od červa až do října. V této době přicházejí nepravidelné, ale silné, jihozápadní monzuny z Indického oceánu. Prší většinou odpoledne, ale ani ranní deště nejsou výjimkou. Období dešťů je určováno monzunovými větry, v jihovýchodní Asie vane jihovýchodní monzum od května do října a od listopadu do dubna vane severovýchodní monzun. Ovšem například Koh Samui a okolní ostrovy, jsou před monzunem chráněné.

Chladné období je období, kdy se teploty přes den pohybují okolo 30 °C. Je to nejvhodnější doba pro návštěvu Thajska. Řeky a vodopády mají dostatek vody a celá krajina se krásně zelená po vydatných deštích. Toto turisticky ideální období trvá od listopadu do března. Obecně platí, že čím více postupujete na jih, tím kratší je období sucha.

Hlavní pobytová sezóna je ve většině destinací v Thajsku od 1. listopadu do 31. března. Panuje suché počasí s minimem srážek a teplotami nad 25 °C. V dubnu také neprší, ale teploty stoupají až na 35 °C.

VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ – OSTROVY KOH SAMUI, KOH TAO A KOH PHANGAN:

Zde je to s podnebím trochu jinak. Jsou zde dvě období suchého počasí a to od července do srpna a druhé od ledna do dubna. Zcela opomíjený je v Čechách prázdninový pobyt v této oblasti. Dají se na něj sehnat velmi výhodné letenky, není tu tolik turistů jako v hlavní sezóně v zimě a počasí je optimální.

 

VSTUPNÍ FORMALITY – VÍZA

Občané ČR nepotřebují víza pro vstup a pobyt na území Thajského království do 30 dnů za účelem turistiky. Je nutné cestovat s cestovním pasem minimální platností 6 měsíců.

Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Před cestou doporučujeme ověřit aktuálnost informace u našich pracovníků nebo na příslušném konzulátu dané země.

 

OČKOVÁNÍ A LÉKAŘSKÁ PÉČE

Cizinci v Thajsku mohou využít zdravotní služby jak státních, tak soukromých nemocnic. Musí však počítat s tím, že všechny služby, léky a zákroky si musí zaplatit. Pokud máte sjednané pojištění cestovních výloh, můžete počítat s tím, že náklady pojišťovna uhradíStátní nemocnice jsou mnohem levnější než soukromé nemocnice. Rozdíl mezi státními a soukromými nemocnicemi je především v prostředí a hotelových službách. Soukromé nemocnice se v Thajsku podobají luxusním moderním hotelům s velmi příjemným a kvalifikovaným personálem, kde se člověk ani necítí jako v nemocnici. I proto se každým rokem do Thajska jezdí léčit více a více zahraničních pacientů a z Thajska se tak stává velmoc zdravotní turistiky.

 

ÚŘEDNÍ JAZYK

Úředním jazykem v zemi je thajština. Má čtyři dialekty, centrální dialekt se stal základem spisovného thajského jazyka. Thajské písmo bylo vytvořeno ve 14. století na základě monského a khmerského písma.
V Bangkoku, velkých turistických centrech a ve větších městech se domluvíte bez problému anglicky.

 

MĚNA, SMĚNÁRNY, BANKOMATY

Thajská měna se jmenuje baht (THB).

Cestovní šeky a kreditní karty jsou standardně akceptovány.

Na území Thajska je možno oficiálně platit pouze místní měnou, nicméně některé subjekty s vazbou na turismu přijímají i USD nebo eura (hotely, resorty, CK apod.). V naprosté většině případů lze také platit kreditní kartou.

V Thajsku existuje dostatečně hustá síť oficiálních směnáren bankomantů. Rozdíl mezi kurzy oficiálních a "neoficiálních" směnáren  je minimální.

 

ČASOVÝ POSUN 

Časový posun oproti ČR je +6 hodin.

 

NÁPOJE A POKRMY

Thajská kuchyně je světově proslulá svými ostrými jídly. Chuťové spektrum je však nesmírně rozmanité a pokud budete chvíli "zkoumat", a Váš jazyk to přežije, najdete mezi feferonkami i řadu dalších charakteristických příchutí, jejichž původcem je několik nepostradatelných ingrediencí: citronela, bazalka, koriandr, chilli, česnek, limetková šťáva, kokosové mléko, fermentovaná rybí omáčka a další. Čerstvost všech pokrmů zaručuje neobyčejný zážitek a Vaše chuťové pohárky budou okouzleny.  

Co vidět v Thajsku

Koh Samui

Třetí největší z thajských ostrovů Koh Samui (hned po Phuketu a Koh Changu) se řadí mezi nejnavštěvovanější místa v zemi. Kokosový Koh Samui dokáží ocenit vyznavači rodinné dovolené i ti, kteří dávají přednost zábavě.

Na ostrově žije více než 50 000 stálých obyvatel. Je to jeden z nejkrásnějších ostrovů v Thajsku a také jeden z nejoblíbenějších cílů turistů přijíždějících do země. Je velmi snadno dostupný díky mezinárodnímu letišti a řadě lodních linek.

Dnes ostrovu vládne turistický ruch. Nejdelší a nejživější pláží na Koh Samui je Chaweng a Lamai, klidnější varianty najdete na severním pobřeží ostrova.

Co vidět na Koh Samui

Mořský národní park Ang Tong

42 kouzelných ostrůvků, které se nachází na rozloze 250 km2, z nichž pětinu tvoří pevnina, leží 30 km západně od Samui. Některé z nich mají poněkud bizarní jména jako Ko Wua Talap, tedy "Ostrov spící krávy" nebo Ko Prayat, "Ekonomický ostrov".
Zatímco většinu z nich pokrývá prales, kde můžete objevit i vzácnou bílou orchidej, jiné nejsou ničím jiným než vápencovým útesem dosahujícím výšky až 369 m. Na ostrově Ko Wu Talap, kde má svoje sídlo správa parku, můžete vystoupit na vyhlídku a obdivovat také tamní bílou pláž. Uprostřed ostrova Ko Mao najdete smaragdové jezero Talay Nai, propojené podvodním tunelem s mořem.

Šnorchlování na Koh Nang Yuan

Maličké souostroví Koh Nang Yuan leží severozápadně od Koh Tao ve vzdálenosti jeden kilometr. Je známou potápěčskou lokalitou i vyhledávaným místem pro plavání v průzračné azurové vodě a šnorchlování.

Big Buddha

Chrám velkého Buddhy (Wat Phra Yai) je hlavním znakem ostrova. Postaven byl v roce 1972 na výběžku severní části ostrova u rybářské vesnice Bophut. Jeho dominantou je obrovská, 15 metrů vysoká zlatá socha sedícího Buddhy na vysoké rozlehlé terase, ze které je krásný výhled do okolí.

Hin Ta Hin Yai

Na jižním konci pláže Lamai jsou téměř povinnou zastávkou všech výletů falické kamenné útvary Hin-Ta a Hin-Yai, přezdívané dědeček a babička. Podle legendy zde kdysi dávno moře vyplavilo těla dvou starých rodičů, kteří se na lodi vypravili pro ženicha své dcery a překvapila je prudká bouře.

Vodopád Namuang

Jedná se vlastně o dva vodopády očíslované 1 a 2. U prvního z nich vyrostl obrovský zábavní park se sloní, hadí a opičí show. Je zde možnost se na slonech také projet třeba až k vodopádu, pod kterým se můžete také vykoupat v chladivé vodě. Výstup k vodopádu č. 2 je trochu náročnější. Za námahu však budete odměněni krásnou podívanou.

Chcete-li se podívat do Thajska již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

 

Koh Chang

Ostrov Čang, „Sloní ostrov“ nebo také přírodní národní rezervace, to je druhý největší ostrov Thajska, hned po ostrově Phuket. Koh Chang sídlí na východě Thajska v krásné provincii Trat. Dech beroucí bílé písečné pláže, hory a další okouzlující přírodní bohatství, to je to, co charakterizuje právě Koh Chang.

Ostrov se rozkládá na 247 km2 a vzdušnou čarou měří 30 km na délku a 18 km na šířku. Celý ostrov lze tak procestovat například i motocyklem, který si lze zapůjčit. 70 % ostrova tvoří stále pralesy a nepřístupné kopce.

I přesto, že se po r. 2000 na ostrově objevilo několik desítek nových hotelů a nová infrastruktura, můžete si být jistí, že na ostrově nenajdete davy turistů a budete si tak moci vychutnat dovolenou podle svých představ.

Kam se podívat?

Jednoznačně byste měli navštívit některou z proslulých pláží ostrova Koh Chang, jako jsou: Lonely Beach, Kai Bae Beach, Klong Prao Beach, White Sand Beach. Najdete tu jak dlouhé pláže plné turistů, tak i osamělé pláže, kde si budete moci užít romantický pobyt na pláži jen pro sebe.

 

Koh Kood

Koh Kood nebo také Koh Kut je jedním z nejodlehlejších ostrůvků od pevniny Thajska. Tento okouzlující ostrov můžete najít východně od Thajska v Thajském zálivu, konkrétně v provincii Trat, kde sousedí s ostrovem Koh Chang. Svou rozlohou 129 km2 se řadí mezi 4. největší ostrov Thajska.

I přesto, že Koh Kood je jeden z těch větších ostrovů Thajska, žije tu pouhých 2000 obyvatel. Na ostrově tak nehledejte nákupní centra, bary a kavárny a kvalitní infrastrukturu. Výhodou toho však je, že si můžete užít dovolenou v krásném hotelu, úžasné přírodě, pohádkové pláži a to vše bez ruchu velkoměsta a davů turistů. Pýchou ostrova Koh Kood jsou bezesporu pohádkové pláže. Mezi ty nejznámější pláže ostrova patří: Klong Chao Beach, Bang Bao Beach a Ao Prao.

Ne nadarmo je tento ostrov považován za ráj milovníků přírody. Je to jedno z posledních míst, kde si můžete stále vychutnat atmosféru panenské přírody – poloprázdné písečné pláže lemované kokosovými palmami a tyrkysově modré moře. Pro nadšené cestovatele je možnost projet tento ostrov zapůjčeným motocyklem nebo také navštívit sousední ostrov Koh Chang.

 

Koh Tao

Koh Tao nebo také nazývaný „Želví ostrov“ je jedním z menších ostrůvků Thajska sousedící s ostrovy Koh Phangan a Koh Samui.

Název „Želví ostrov“ může být přisuzován jak díky tvaru ostrova připomínající želvu, tak také díky želvám, které ostrov hojně navštěvují.

Celý ostrov je dlouhý přibližně 21 km2 a lemují ho krásné pláže s bílým pískem a obřími balvany.

Koh Tao je považován za zajímavou destinaci především pro nezávislé cestovatele a turisty, však bát v oblasti kolem přístavu a především také u Sairee Beach je infrastruktura poměrně rozvinutá.

Mimo jiné je tento ostrov rájem potápěčů, kterých na toto atraktivní místo ročně zavítá spoustu. Na ostrově tak najdete několik obchůdků s potápěčským vybavením a samozřejmě také potápěčské školy.  Pokud se ponoříte do světa mořských hlubin, můžete narazit také na samotného žraloka.

 

Koh Phangan

Koh Phangan naleznete na jihovýchodě Thajska, konkrétně mezi ostrovy Koh Samui a Koh Tao. Svou rozlohou 168 km2 se řadí mezi větší ostrovy ležící v Thajském zálivu. Ostrov se může pyšnit krásnou přírodou, kterou zahrnují nejen hory, deštný tropický prales, bílé písečné pláže, ale také vodopády.

Koh Phangan je mimo jiné známý svými „Full Moon Party“, což jsou plážové párty, které se konají vždy při každém úplňku na pláži Hat Rin.

Právě kvůli této akci se na Koh Phangan vrací spousty turistů, aby okusily nepopsatelnou atmosféru této akce. 

Koh Phangan obývá v průměru 12 000 obyvatel, nejedná se tedy o „neobydlený“ ostrov. Infrastruktura je tak na tomto ostrově poměrně rozvinutá.

Nemusíte se tedy bát, že tu nenarazíte na různé obchody a zábavní možnosti.

 

Krabi

Oblast Krabi je jednou z nejpopulárnějších v celém Thajsku, která je obklopena více než 150 ostrovy. Turisté na toto místo míří především kvůli úžasné přírodě a skvělému hotelovému servisu. Oblast je lemována okouzlujícími plážemi, které jsou většinou odděleny vysokými vápencovými skálami.

Ao Nang

Ao Nang je středobodem a zároveň kouzelným místem oblasti Krabi. Jedná se také o nejzápadnější část v této oblasti. V Ao Nang se rozhodně nebudete nudit, jelikož se zde máte možnost potápět, lézt na skály, vyrazit do nočních ulic, ale také máte možnost nasednout na loď a navštívit nějakou okolní pláž.

V Ao Nang naleznete pláže samozřejmě také. Hlavní pláž je lemována hlavní ulicí s obchůdky, kavárnami a bary a sídlí zde také většina člunů a lodí, nicméně se můžete nechat dovézt na jinou z pláží na pevnině nebo dojít na klidnější část, kde si užijete alespoň trochu relaxační atmosféry

Railay beach

Railay je malým poloostrovem mezi Ao Nang a městem Krabi, který se skládá ze čtyř hlavních částí - Pranang, West Railay, East Railay a Ton Sai. Už samotný příjezd na Railay pro Vás bude atraktivní, protože na tento poloostrůvek lze přijet pouze lodí, protože je přístup znesnadněn vápencovými útesy.

Nicméně právě tyto vápencové útesy přidávají Railay tu správnou atmosféru a lákají spoustu nadšenců do horolezectví. Railay není pouze a jen o horolezectví. K vidění jsou zde také krásné pláže, kde můžete načerpat energii, ubytovat se můžete v různých cenových kategoriích a zažít tak nezapomenutelnou atmosféru Thajska.