SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

Jihoafrická Republika

Vydejte se na poznávací zájezd do Jižní Afriky a odhalte podivuhodnou atmosféru starých koloniálních časů. Poznejte velkolepé Kapské Město, turistický ráj Sun City a vydejte se na dvoudení luxusní safari.

Více

Jihoafrická republika zkráceně JAR je jeden z nejvyspělejších afrických států. Sousedí s Namibií, Botswanou a Zimbabwe na severu, Mosambikem a Svazijskem na východě. Uvnitř jihoafrického území leží samostatné království Lesotho.

Chcete-li se podívat do Barmy již teď, prohlédněte si naši fotogalerii.dobrodružství na jihu Afriky

► prohlídka Kapského města

► návštěva stolové hory

► výlet do oblasti Mysu Dobré naděje

► pozorování tučňáků

► výlet do oblasti Hermanus

► plavba lodí za účelem pozorování verlyb

► 5 dní v luxusním rezortu v Sun city

► 2 dny safari v luxusním Black Rhino Lodge

Termíny:
celoročně - 12 dní / 11 nocí

Doprava: letecky z Prahy

Ubytování: viz program

Strava: viz program

Cena od:73 900 Kč

Během této jedinečné cesty budete moci okusit život v luxusu s poznáním krás Jihoafrické republiky. Navštívíte Kapské město, odpočinete si v rezortu v Sun City, prožijete dva úžasné dny na safari a mnoho dalšího….Cesta začíná příletem do Kapského města, kde strávíte 3 dny. Na programů dne je prohlídka Kapského města s návštěvou stolové hory, výlet na mys naděje, kde je možné pozorovat tučňáky a návštěva oblasti Hermanus, kde je možné pozorovat velryby. Následuje letecký přesun do Sun City spojený s odpočinkem v luxusním resortu. Závěr je ve znamení dvoudenního safari v národním parku Pilanesberg s ubytováním v luxusním Black Rhino Lodge.

Neváhejte a rezervujte.

Na vyžádání možnost jakýkoliv termín - odlet z Prahy Pondělí/Čtvrtek

 

CENA ZAHRNUJE:

 • Letenku včetně letištních tax – v nejnižší dostupné knihovací třídě.
 • Odbavení zavazadel
 • Příruční zavazadlo na palubu letadla
 • Vnitrostátní lety podle itineráře
 • Privátní transfer z letiště do hotelu a zpět
 • 10x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
 • Snídaně
 • Při pobytu na safari 3 jídla denně
 • Privátní klimatizovaný vůz včetně anglicky mluvícího průvodce během prohlídek
 • Vstupné na zmíněné atrakce (např. Stolová hora, tučnáčí kolonie, pozorování velryb)
 • 4x safari
 • Vládní taxy a poplatky
 • Pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE:

 • Cestovní pojištění (možnost dokoupení od EVR)
 • Obědy a večeře podle itineráře, transfery na večeře
 • Nápoje, alkoholické nápoje, prádelna a jiné výdaje
 • Poplatky za předčasný check-in a pozdní check-out
 • Volitelné tour a aktivity
 • Spropitné, a jiné výdaje 
 • Vstupné na atrakce, které nejsou zmíněny v programu

1.DEN - ODLET Z PRAHY

2.DEN– KAPSKÉ MĚSTO-PROHLÍDKA

Přílet do Kapského města, kde Vás přivítá průvodce. Z letiště Vás dopravíme do Vašeho hotelu soukromým transferem. Odpoledne bude ve znamení odpočinku a volitelných aktivit. Následuje prohlídka města zahrnující budovu parlamentu, company gardens, hrad dobré naděje aj. Dále nasleduje návštěva stolové hory.

Kapské město –je druhé největší město Jihoafrické republiky, hlavní město provincie Západní Kapsko a zároveň legislativní hlavní město Jihoafrické republiky, sídlí tu jihoafrický parlament a další vládní instituce. Díky svým přírodním scenériím (mimo jiné Stolová hora nebo mys Dobré naděje) je označováno jako jedno z nejkrásnějších měst světa a stalo se oblíbeným turistickým cílem. 

 

Ubytování:              min.3* hotel v Kapském městě

Strava:                    Snídaně

 

3. DEN -  MYS DOBRÉ NADĚJE

Výlet na Kapský poloostrov s anglicky mluvícím průvodcem.  S návštěvou Hout Bay a dále přírodní rezervace Cape of Good Hope, kde budete mít možnost pozorovat tučňáky v jejich přirozeném prostředí.

Mys dobré naděje – je ostrý pevninský výběžek v Jižní Africe nedaleko Kapského Města. Je tradičně (a nesprávně) označován jako místo, na kterém se setkávají Atlantský oceán a Indický oceán. (Technicky vzato leží rozhraní mezi těmito oceány 160 km jihovýchodněji u Střelkového mysu, který je nejjižnějším bodem Afriky.) Až k mysu Dobré naděje však z Indického oceánu zasahuje teplý proud Střelkového mysu, který se zde stýká se studeným proudem Benguelským.

 

Ubytování:          min.3* hotel v Kapském městě

Strava:                 Snídaně

 

4. DEN -   HERMANUS- VELRYBY

Tento den je na programu výlet do oblasti Hermanus. Zde je možnost pozorovat velryby z pobřeží, nebo využijte možnost výletu lodí za účelem pozorování těchto majestátních stvoření. V ceně plavba lodí na pozorování velryb. Jedná se o úžasný zážitek.

Ubytování:          min.3* hotel v Kapském městě

Strava :               Snídaně

5. DEN -  SUN CITY

Po snídani a odhlášení z hotelu Vás dovezeme na letiště odkud poletíte do Sun City. Zde si budete užívat 4 dny relaxace v hotelu s bazénem.

Sun City - je prázdninové letovisko v Jihoafrické republice nedaleko města Rustenburg. Založil ho v roce 1979 milionář Solomon Kerzner na území formálně nezávislého bantustanu Bophuthatswana, kde neplatily jihoafrické zákony zakazující hazardní hry. V Sun City se nacházejí četná kasina, luxusní hotely a zábavní parky, konají se zde kulturní a sportovní akce.

 

Ubytování:         Cabanas *** at Sun city

Strava :              Snídaně

 

6. - 9. DEN -  SUN CITY 

Tyto dny je na programu celodenní volný program, s možností využití mnoha variant programu, které nabízí Sluneční město. Opravdu je z čeho vybírat:

 

Ubytování:        Cabanas *** at Sun city

Strava:              Snídaně

 

10.DEN - PILANESBERG - SAFARI

Po snídani se přesunete privátním transferem do Pilanesbergu. Zde na Vás čekají dva úžasné dny strávené na safari. Ubytováni budete v luxusním Black Rhino Lodge. Každý den absolvujete dvě safari.

 

Ubytování:          Black Rhino Lodge - luxusní lodge

Strava:                Snídaně, oběd, večeře     

 

11. DEN - SAFARI

Na programu dne jsou dvě safari a relax v luxusním ubytování v srdci národního parku.

 

Ubytování:           Black Rhino Lodge - luxusní lodge

Strava :                 Snídaně, oběd, večeře

12. DEN - RANNÍ SAFARI, ODJEZD

Ráno Vás čeká projížďka do národního parku, následovaná snídaní. Poté budete dovezeni do Johannesburgu na letiště odkud pokračujete do své cílové destinace. 

KAPSKÉ MĚSTO

-  let vrtulníkem (20 min): 2 600 Kč/ osoba

- paragliding (od 30 kg): 2 800 Kč/ osoba

- návštěva akvária: 375 Kč/ osoba

SUN CITY

- jízda na čtyřkolkách (1 hod.): 1 420 Kč/ osoba

- krokodýlí park: 100 Kč/osoba

- stopování nosorožců: 1 420 kč/osoba

- návštěva vesnice Leeto-Kgolo: 1 350 Kč/osoba

- jízda na vodním skútru a parasailng: 4 150 Kč/ 2 osoby

- lodičky: 275 Kč/osoba

- projížďka vláčkem: 395 Kč/ rodina o 4 členech

- výlet lodí: 155 Kč /osoba

- golf (2x 18 jamek): rezervace přímo v hotelu

- SPA procedury: rezervace přímo v hotelu

- let horkovzdušným balónem (1hod): 10 450 Kč/ osoba

- safari do Pilanesbergu: 1 355 Kč/osoba

SUN CITY

BLACK RHINO LODGE

 

 

 

LETENKY jihoafrická Republika

Levné letenky do Jihoafrické Republiky Vám můžeme nabídnout s více leteckými společnostmi jako Emirates, South African Airways, British Airways a dalšími. Odlet je možný každý den a doba letu je cca 13 hodin. S výběrem té nejlevnější letenky do Jihoafrické republiky Vám rádi poradíme. Rezervovat svůj let můžete přímo zde. Máte-li jakékoliv specifické požadavky, kontaktujte nás na mailu nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 800 600.

Jižní Afrika, která je větší než Kalifornie a Texas dohromady, evokuje podobný pocit širokých otevřených prostor. I některé turistické atrakce jsou podobné: nádherná pobřeží, vinohrady a sady, náladové pouště, města s nejluxusnějšími mrakodrapy, předměstí plná nízkých bílých domků v záplavě květin i ospalá venkovská městečka. Johannesburg. Kromě moderních měst je zde také nádherná příroda, která je svým způsobem jedinečná. Nejznámější je Krugerův národní park, kde se vám otevře brána do světa krajinných krás se vzácnými rostlinami a kde potkáte hned několik druhů africké zvěře a ptactva. Při návštěvě poznáte, že proslulost parku je na místě. Až se kolem vás během safari začnou objevovat taková zvířata jako jsou zebry, leopardi, nosorožci nebo buvoli, až si přivoníte k jednomu z několika druhů vzácné květiny protěže, pak pochopíte krásu a různorodost přírody. Doporučujeme také navštívit Kapské Město na jižním pobřeží země, zasazené do krajiny na úpatí Stolové hory. Zážitkem je i čtvrť Bo Kaap se sympatickými barevnými domky a nedaleký mys Dobré naděje. A pokud si budete chtít na chvilku odpočinout, pak na vás čekají pěkné písečné pláže Kapského Města vybízející ke koupání a relaxaci. Tím pochopitelně nabídka nekončí, zajímavostí je tady mnoho. 

Mys Dobré naděje se stal již v minulosti cílem plavby mnoha objevitelů a nejen on čeká na objevení českými turisty. Tato země získala díky své rozmanitosti a rozloze přezdívku "Svět v jedné zemi". Poznejte jednu z nejzajímavějších zemí naší planety, její nádhernou přírodu a pestrobarevné obyvatelstvo.

Létání a skákání

Ideální počasí a dostatek vyvýšených míst, odkud můžete odstartovat, přispívají k oblibě vzdušných sportů. Dalším důvodem, proč se vznést k jihoafrickému nebi, je fakt, že ve srovnání s ostatním světem se jedná o poměrně nenákladnou záležitost a že příznivé podmínky tu panují téměř po celý rok.

Pozorování ptáků

JAR je díky úžasné rozmanitosti biotopů rájem pozorovatelů ptáků. Ve všech významných jihoafrických městech jsou ornitologické kluby a ve většině parků a rezervací dostanete seznam tamních ptačích druhů.

Rybaření

Mořský rybolov je nesmírně oblíbený. V teplých a studených proudech podél východního a západního pobřeží žije mnoho druhů ryb.

Kánoe, kajak a raft

JAR má málo velkých řek, ale ty, které tečou po celý rok, nabízejí nádhernou kanoistiku a rafting. Populární jsou Blyde a Sabie, obě v provinci Mpumalanga, dále vodní toky u Wilderness. Podmínky k raftingu závisí na dešťových srážkách.

Jízda na koni

Jízda na koních je populární v JAR i ve Svazijsku a všude jsou k dispozici jízdy pro zájemce všech úrovní zdatnosti. V Lesothu se jezdí na houževnatých basutských ponících. Je to nádherný a populární způsob cestování vysočinou.

Pěší túry

V JAR si turisté přijdou na své. Má vynikající systém dobře značených tras různého stupně obtížnosti, takže si každý může vybrat podle své kondice. Na některých trasách jsou ubytovny a na všechny trasy je nutné objednat se předem, protože v řadě oblastí se smí současně pohybovat omezený počet osob.