Zájezdy do New Yorku

New York

Staňte se součástí Vašich oblíbených filmů. Třeba vyberete ubytování v New Yorku, kde si řeknete: „Vždyť tady jsem už musel být…“.

Více

p>Navštivte místa, kde jste doposud nebyli, a přesto je tak dobře znáte…Ponořte se do skutečného víru moderního života. I krátký poznávací zájezd do New Yorku Vám doloží, že toto velkoměsto je společným jmenovatelem pro módu, umění, vzdělání, zábavu, techniku a paletu kultur.

 

Na naše poměry krátká historie „města, které nikdy nespí“ začala roku 1625, kdy byl New York založen Nizozemci. Od roku 1790 je největším městem USA a jeho metropolitní oblast je jednou z nejlidnatějších na světě. Celé město se dělí na pět městských obvodů: Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island.

Zájezdy do New Yorku

Pokud se vydáte na eurovíkend do New Yorku, zajisté Vás tato metropole uhrane svou velkolepostí a kontrasty.

Památky, které tu na Vás čekají, snad ani nemusíme představovat. Pokud do New Yorku stylově vplujete na lodi, pak Vás přivítá Socha Svobody. Panorama mrakodrapů je asi tím nejznámějším obrázkem, který symbolizuje New York a možná i celé Spojené státy. Rozhodně tedy nezapomeňte při dovolené v New Yorku navštívit jeden z nejslavnějších mrakodrapů - Empire State Building. Brooklynský most, Central Park, Broadway a mnohá další místa Vás nabijí energií kultury, která je, ač se to nezdá, pro nás až exoticky rozdílná.

Chcete-li se podívat do New Yorku již teď, prohlédněte si naši fotogalerii.


New York s českým průvodcem

► prohlídka s českým průvodcem

► odbavené i příruční zavazadlo

► snídaně v ceně

► ubytování ve dvoulůžkovém pokoji

NewYork pass v ceně - seznam atrakci zde.

► transfer z letiště a zpět

Cena od:48 690 Kč

Termíny:
celoročně 5 dní / 4 noci

Doprava:
letecky z Prahy

Ubytování:
dvoulůžkový

Strava:
snídaně

Zájezd New York

► Prodloužený víkend v New Yorku

► Celoroční termíny

► Hotel v centru nebo s dobrou dostupností

Cena od:25 900 Kč/osobu

Termíny:
celoročně - 3 dny/ 2 noci

Doprava:
letecky z Prahy

Ubytování:
dvoulůžkový

Strava:
snídaně

Fairfield Inn by Marriott New York Long Island City

► přátelský moderní jednoduchý  3* hotel

► s kyvadlovou dopravou zdarma ke stanici metra

► Wi-Fi zdarma

► hotel s terasou

► posilovna k dispozici

Cena od:28 990 Kč/osobu

Termíny:
celoročně 4 dny / 3 noci

Doprava:
letecky z Prahy

Ubytování:
dvoulůžkový

Strava:
snídaně

Wyndham Garden Long Island City

► příjemný hotel vedle mostu Queensboro

► kyvadlová doprava ke stanici metra

► Wi-Fi zdarma

► fitness centrum a pronájem kol

Cena od:28 990 Kč/osobu

Termíny:
celoročně 4 dny / 3 noci

Doprava:
letecky z Prahy

Ubytování:
dvoulůžkový

Strava:
snídaně

Holiday Inn New York City - Wall Street

► hotel 5 minut chůze od Wall Street

► 5 minut chůze stanice metra

► Wi-Fi zdarma

► příjemné moderně zařízené pokoje

► možno přiobjednat snídani

Cena od:30 990 Kč/osobu

Termíny:
celoročně 4 dny / 3 noci

Doprava:
letecky z Prahy

Ubytování:
dvoulůžkový

Strava:
bez stravy

Z New York

► oblíbený 4* hotel v Queens

► panoramatický výhled na Manhattan ze střešního bazénu

► některé pokoje výhled na Manhattan

► Wi-Fi zdarma

► kyvadlová doprava od hotelu

Cena od:32 990 Kč/osobu

Termíny:
celoročně 4 dny / 3 noci

Doprava:
letecky z Prahy

Ubytování:
dvoulůžkový

Strava:
bez stravy

Co vidět a zažít v New Yorku

Central Park

Veliká zelená oáza uprostřed mrakodrapů Vám umožní zklidnit se a nadechnout se přírody i v tak rušném městě, jako je New York City. Central Park je místem odpočinku i pro ty nejvytíženější byznysmeny, kteří potřebují na pár minut vypnout. Určitě bude příjemným prostředím i pro Vás, když budete mít pocit, že už je na Vás betonový a skleněný New York příliš uspěchaný. Central Park se rozprostírá na ploše 0,8 km x 4 km a díky své velikosti je ve městě velmi vyhledávaným kusem přírody.

Ellis Island

V dobách, kdy do Ameriky migrovaly nejrůznější národy, byl Ellis Island vstupní branou do světa, který plní sny. Jen několik set metrů od Manhattanu navštivte muzeum, kde se dozvíte vše zajímavé o době, kdy se v New Yorku usazovali přistěhovalci.

Empire State Building

Jedna z nejvyhledávanějších staveb v New Yorku a pravděpodobně nejznámější mrakodrap světa Empire State Building postaven roku 1931 je místem, odkud se můžete rozhlédnout po celém New Yorku a pokud sem přijdete před soumrakem, můžete si užít rozsvícení celého velkoměsta, což rozhodně stojí za vidění. Spolu s vysílačem na vrcholu budovy měří stavba přes 440 m a je tak nejvyšším mrakodrapem New Yorku.

Socha Svobody - New York

Návštěvu nejznámější newyorské památky je vhodné si zamluvit dopředu a to ideálně několik měsíců předem. Pro dospělé stojí vstup 14 dolarů a dostat se na místo můžete lodí z Battery Parku. Jako první a největší symbol svobody se ukázala Sochy Svobody každému, kdo v minulosti do New Yorku připlul po moři. Tato významná památka se vryla do podvědomí lidí ze všech koutů světa a je pravděpodobně i prvním obrázkem, který se Vám vybaví, když se řekne USA a New York.

Katedrála svatého Patrika

Zavzpomínejte při návštěvě této úctyhodně velké katedrály na film Sám doma. Neogotická stavba vznikala v letech 1858 - 1878 a je vysoká 100 m. Najdete ji v blízkosti Rockefellerova Centra na 50. ulici a Páté Avenue.

Bow bridge

Symbol romantiky ať už ve skutečnosti nebo v mnoha amerických filmech je Bow bridge. V Central Parku je to jedno z nejfotografovanějších míst a rozhodně stojí za návštěvu.

Strawberry Fields memorial

Jste fanouškem Beatles a Johna Lennona? Přijďte se podívat na poutní místo, které bylo vystavěno na jeho památku.

Rockefeller Center

Poměrně blízko od Times Square mezi 47. a 50. ulicí se nachází Rockefeller Center. Pokud si v zimě chcete zabruslit, zde máte možnost a pokud nemáte chuť sportovat nebo se vydáte do New Yorku jindy než v zimě, pak zde máte možnost využít obchody všech světových značek a poznat, jak vypadají nákupy v New Yorku.

METROPOLITNÍ OPERA

Na Manhattanu ve čtvrti Upper West SIde se nachází Metropolitní opera, zkráceně Met, která pojme až 3800 diváků. Máte-li rádi operu, neměli byste návštěvu Met vynechat ze svého programu.

NÁKUPY V NEW YORKU

V neposlední řadě určitě nezapomeňte vyrazit na nákupy. Budete překvapeni,  jak je nakupování v New Yorku výhodné, zvláště pak mátel-li rádi značkové oblečení. Nepochybujeme o tom, že byste se ze svého zájezdu do New Yorku vrátili s prázdnou!

Chcete-li se podívat do New Yorku již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Informace o New Yorku

Přečtěte si informace o New Yorku, a mějte tak lepší představu o Vaší dovolené ve městě, které nikdy nespí. Už víte, kdy byste chtěli vyrazit?

New York počasí

Letní počasí v  New Yorku umí být až překvapivě horké, a můžete se tak dočkat teplot až kolem 38 °C. Oproti tomu jaro a podzim jsou obdobími velmi příjemnými na teploty. V zimě nebudete ochuzeni o vánoční atmosféru, protože teploty se pohybují v tomto období kolem bodu mrazu.

Kdy jet do New Yorku

Vyberte si svoje ideální období, kdy se do New York City podívat. Město má své kouzlo, ať už chcete nasát vánoční atmosféru, procházet se po památkách v horkých letních dnech, nebo si zaběhat v Central Parku za svěžího jarního či podzimního rána, které zakončíte snídaní v kavárně při čtení The New York Times. Pro aktuální tipy na vyžití se podívejte na http://www.nyc.com/events/

Časový posun New York

Při cestě z České republiky do New Yorku si přeřiďte čas o 6 hodin zpět.

Doba letu do New Yorku

Let do New Yorku trvá cca 8 - 10 hodin dle letecké společnosti a zvolených přestupů.

Očkování a lékařská péče

V USA je lékařská péče na vysoké úrovni. Určitě však doporučujeme cestovní pojištění například u Evropské cestovní pojišťovny www.evrpojistovna.cz.

Vstupní formality New York

K cestě do New Yorku budete potřebovat biometrický cestovní pas (platnost cestovního pasu musí být nejméně 6 měsíců od návratu z cesty) a vyplněný formulář ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Pokud cestujete s dětmi, i ony musí vyplnit formulář na jejich osobní biometrický pas. Vízum od listopadu 2008 není třeba.

Posouzení vyplněné registrace je zdarma a doporučuje se registrace alespoň 72 hodin před odletem. Podmínkou pro uznání žádosti je zpáteční letenka do USA.

V případě, že ještě nemáte biometrický pas, čeká Vás původní proces, kdy musíte žádat o klasické vízum.

Bližší informace ohledně ESTA a víz najdete na stránkách –ministerstva zahraničí.

new york hotely

Vybírejte z naší nabídky ubytování v nejlepších lokalitách nejlidnatějšího města Spojených států.

Úřední jazyk a měna

Úřední jazyk je angličtina a oficiální měna je dolar $ (1 dolar = 100 centů)

Jídlo a pití

Díky rozličnému původu obyvatel, kteří jsou z historického pohledu přistěhovalci, najdete v New Yorku kuchyně doslova celého světa. Ať už jde o italskou pizzu, čínské speciality, řecký gyros či arabské pokrmy, můžete v New Yorku najít mistry kuchaře, kteří Vám připraví právě jídlo dle Vaší chuti.

Za těmi nejlepšími pochoutkami se v New Yorku vydejte na Dolní Manhattan, počítejte ale s tím, že tu bez problémů utratíte za oběd kolem 150 USD. Pokud se nechcete až tolik rozmazlovat, počítejte s běžnou útratou za oběd mezi 7 a 15 dolary. Jako alternativu oběda musíte rozhodně alespoň jednou zvolit pravý americký hotdog, který si můžete koupit kdekoliv na ulici.

Chcete-li se podívat do New Yorku již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Co vidět a zažít v New Yorku

Central Park

Veliká zelená oáza uprostřed mrakodrapů Vám umožní zklidnit se a nadechnout se přírody i v tak rušném městě, jako je New York City. Central Park je místem odpočinku i pro ty nejvytíženější byznysmeny, kteří potřebují na pár minut vypnout. Určitě bude příjemným prostředím i pro Vás, když budete mít pocit, že už je na Vás betonový a skleněný New York příliš uspěchaný. Central Park se rozprostírá na ploše 0,8 km x 4 km a díky své velikosti je ve městě velmi vyhledávaným kusem přírody.

Ellis Island

V dobách, kdy do Ameriky migrovaly nejrůznější národy, byl Ellis Island vstupní branou do světa, který plní sny. Jen několik set metrů od Manhattanu navštivte muzeum, kde se dozvíte vše zajímavé o době, kdy se v New Yorku usazovali přistěhovalci.

Empire State Building

Jedna z nejvyhledávanějších staveb v New Yorku a pravděpodobně nejznámější mrakodrap světa Empire State Building postaven roku 1931 je místem, odkud se můžete rozhlédnout po celém New Yorku a pokud sem přijdete před soumrakem, můžete si užít rozsvícení celého velkoměsta, což rozhodně stojí za vidění. Spolu s vysílačem na vrcholu budovy měří stavba přes 440 m a je tak nejvyšším mrakodrapem New Yorku.

Socha Svobody - New York

Návštěvu nejznámější newyorské památky je vhodné si zamluvit dopředu a to ideálně několik měsíců předem. Pro dospělé stojí vstup 14 dolarů a dostat se na místo můžete lodí z Battery Parku. Jako první a největší symbol svobody se ukázala Sochy Svobody každému, kdo v minulosti do New Yorku připlul po moři. Tato významná památka se vryla do podvědomí lidí ze všech koutů světa a je pravděpodobně i prvním obrázkem, který se Vám vybaví, když se řekne USA a New York.

Katedrála svatého Patrika

Zavzpomínejte při návštěvě této úctyhodně velké katedrály na film Sám doma. Neogotická stavba vznikala v letech 1858 - 1878 a je vysoká 100 m. Najdete ji v blízkosti Rockefellerova Centra na 50. ulici a Páté Avenue.

Bow bridge

Symbol romantiky ať už ve skutečnosti nebo v mnoha amerických filmech je Bow bridge. V Central Parku je to jedno z nejfotografovanějších míst a rozhodně stojí za návštěvu.

Strawberry Fields memorial

Jste fanouškem Beatles a Johna Lennona? Přijďte se podívat na poutní místo, které bylo vystavěno na jeho památku.

Rockefeller Center

Poměrně blízko od Times Square mezi 47. a 50. ulicí se nachází Rockefeller Center. Pokud si v zimě chcete zabruslit, zde máte možnost a pokud nemáte chuť sportovat nebo se vydáte do New Yorku jindy než v zimě, pak zde máte možnost využít obchody všech světových značek a poznat, jak vypadají nákupy v New Yorku.

METROPOLITNÍ OPERA

Na Manhattanu ve čtvrti Upper West SIde se nachází Metropolitní opera, zkráceně Met, která pojme až 3800 diváků. Máte-li rádi operu, neměli byste návštěvu Met vynechat ze svého programu.

NÁKUPY V NEW YORKU

V neposlední řadě určitě nezapomeňte vyrazit na nákupy. Budete překvapeni,  jak je nakupování v New Yorku výhodné, zvláště pak mátel-li rádi značkové oblečení. Nepochybujeme o tom, že byste se ze svého zájezdu do New Yorku vrátili s prázdnou!

Chcete-li se podívat do New Yorku již teď, prohlédněte si naši fotogalerii nebo si rovnou vyberte z naší nabídky rozdělené do 4 kategorií níže a objednejte si nezávazně svůj pobyt snů.

Fotogalerie New York