SPECIALISTA NA EXOTIKU A EUROVÍKENDY

Londýn – nákupy, puby, kultura a vznešenost

Londýn parlament

Říká se, že každý ostrovní stát má své specifikum i oproti pevnině, v jejíž blízkosti leží. Platí to i o Velké Británii. Gastronomie, tradiční architektura i povaha obyvatel se skutečně liší od zbytku Evropy. Ne však nijak nepříjemně. Bezpochyby každý, kdo se dostane do kontaktu s Angličany, ocení jejich důstojnost, zdvořilost a organizovanost. S Kubík Travel jsem se do Londýna podívala dvakrát a oba pobyty jsem si užila moc příjemně. V obou případech jsem měla zajištěné příjemné ubytování v hotelu, který byl přímo v centru města a na skvělé úrovni. Mohla jsem se tak plně věnovat té nejdůležitější činnosti, kvůli které jsem do Londýna jela – nákupům. smiley

Londýn centrum

Procházky po Oxford street byly velmi „plodné“, ale samozřejmě to nebylo to jediné příjemné, co jsem při dovolené v Londýně zažila. Široké ulice a celková vzdušnost městské architektury je dle mého názoru to, co vnímáte nejvíce při toulkách tímto velkoměstem. To dokazuje i třeba návštěva Buckinghamského paláce, kde se odehrávají ty nejdůležitější události Anglie. Atrakcí je v Londýně mnoho a já jsem si pečlivě okruh Londýnem naplánovala. Když začnete ráno klasickou snídaní, den se nemůže nepovést.

Londýn památky

Pravda je, že jsem se při své poslední návštěvě netrefila úplně ideálně do krásného počasí. Nezbývalo tedy, než se během odpoledne ohřát v místním „pubu“. Atmosféra v klasických londýnských „hospodách“ je perfektní. Ať už si dáte pivo, nebo čaj s mlékem, nálada Vás zde jistě zahřeje. Výrazně příjemněji se pak pokračuje v procházkách velkoměstem. Jak shrnout prohlídky tradičních památek? Asi tak, že všechny památky, které víte, že v Londýně jsou, skutečně za návštěvu stojí. Byl by hřích při dovolené v Londýně vynechat Tower Bridge, korunovační klenoty v pevnosti Tower, Big Ben a budovu parlamentu, London Eye nebo muzeum voskových figurín Madam Tussaud…

Londýn Tower bridge

Londýn je multikulturní velkoměsto a příjemnou náladu na mnoha místech vytváří i různí umělci. Často se Vám tedy stane, že zaslechnete koncert, ze kterého Vám běhá mráz po zádech. Říkáte si, odkud tu krásnou hudbu slyšíte a oni to jsou tři mladí virtuosové s kloboukem položeným na zemi na drobné.

Londýn Millenium bridge

Život v Londýně má obecně vskutku vysoký standard a je to jedno z mála měst, kde bych si uměla představit dlouhodobě bydlet. Snad až na tu vlezlou vlhkou zimu. Posezení v rozsáhlých parcích při pikniku na jaře ovšem umí nepříjemné roční období kvalitně vykompenzovat.

Vzhledem k dostupnosti byste si měli občasný výlet do této zajímavé destinace dopřát. Pobyt ve formě poznávacího zájezdu či eurovíkendu stráveného v Londýně, Vás zcela jistě obohatí v mnoha směrech.